| marinaforic a întrebat:

Azi am primit o propunere, sa merg in Franta impreuna cu 9 copii din scoala si o profesoara dar conditia e sa facem pregatire(gratuita)de saptamana viitoare pana in iunie anul viitor, sa putem vorbi cat de cat bine(fluent), fiecare copil va sta la cate o familie timp de o saptamana, dar grupul nostru se va intalni in fiecare zi.
1. daca ati fi in locul meu ati merge?
2.cati bati ati lua la voi?
3.care ar fi cele mai importante lucruri puse in bagaj?

1 răspuns:
| H3Lp3r1 a răspuns:

1.Da, as merge. Deoarece ai ocazia sa inveti lucruri noi, o limba noua, sa vezi locuri foarte frumoase, sa te distrezi pe cinste, etc...
2.Depinde de cat de bine esti platit, inm locul tau, as lua asa si asa.
3.Poi esti cam la mare distanta, ti-as sugera sa pui tot.
Haine, obicte de distractie, periuta de dinti, apa, mancare, cam tot.