| DramaQueen163 a întrebat:

Azi am test la franceza. dati-mi si mie niste metode de copiat. (fundita)

Răspuns Câştigător
| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Pai poti face cam asa:scrii pe o copiuta cat poti u de mic dar sa si intelegi ce ai scris si o bagi in spatele unei coperte mai transparente prin care poti vedea si deasupra pui penaru in caz ca se plimba profu prin clasa si cand pleaca de langa tine te uiti, sau poti scrie pe banca cu creionul si acoperi cu foaia de test, sau bagi copiuta in penar si te faci ca iti cauti ceva si tu de fapt te uitibig grin, sau tii caietul pe genunchi, sunt multe dar ceea ce este important este sa ai atitdinea dezinvolta sa nu pari tensionat ca atunci porfii isi dau seama.eu cand copiez sunt foarte relaxata si sunt experta.deja la noi in clasa avem si metoda noastra propie... unii ii tin pe profi de vorba punand diverse intrebari, iar ceilalti copiaza si invers. ti-am zis sa fi relaxata cu zambetu pe buza.eu copiez si cu profa langa minelaughing. multa bafta:*

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu vrei metode de invatat?

| Tzupy a răspuns:

Sunt multe metode de copiat chiar foarte multe. nu cred a putem sa le spunem pe toate am sa-ti spun cateva pe care noi in clasa le folsim: Una dintre ele ar fi daca aveti sms la tel sa il dati pe silentios iar in timpul testului cat nu e profa/profu langa tine scrii subiectul si trim msg la colegul/colega care stie si ia iti trimite prin sms inapoi raspunsul Cea dea 2 e un pic mai dificila dar si amuzanta incearca pe colegul/colega din fata ta sa poarte o bluza de trenig.numai ca fermoarul sa fie pe spate adica cu fata spre tine. pe o foaie scrii mare dinc e va va da test si o prinzi de spatele celui din fata apoi inchizi fermoarulc a sa acoperi cand profesorul nu este atent deschizi fermoarul si citesti apoi il inchizi la loc big grin e un pic mai greu pentru ca este foarte greu sa il convingi pe cel in fata ta sa faak asta pentru ca e si el complice si daca va pribde.aman2 intrati in incurcatura iar a-3-a ar fi sa scrii pe scaunul tau tot ce ai nevoie dar cu un creion ca sa se sterga pentru ca mai ai nevoie de scaun si la alte teste.laughing dupa ce ai scris pe scaun te asezi si cu picioarele acoperi iar cand nu e profa/profu langa tine misti de bicoare si citesti :d

| PotHed a răspuns:

Metode de copiat laughing
ia pune-te tu pe invatat ca merge zi cu copiatu merge si maine da vine bacu...

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Dragii mei astia cu metodele de invatat. vreti sa spuneti ca voi nu a-ti copiat niciodata? mai bine recunosc decat sa fiu ipocrit sa zic vai eu sa copiez? si sunt si cei care copiaza si tot note mici iau. uneori nu poti sa inveti, ai unele probleme sau pur si simplu nu ai chef si mai apelezi si la chestii de genulhappysi la bac se copiaza, toata lumea se copiaza unu pe altu si se fura ca asa e Romania o tara de hotilaughing

| denysse_5976 a răspuns:

@Cartman bine zislaughing, ulciorul nu merge de multe ori la apa.
@tinkerBELL eu la bac am avut o comisie care nu ne a lasat ca intoarcem capul, fiecare cu norocul lui.
Cat despre metodele de copiat fa ti servite @SweetGirl desi la franceza nu cred ca ai ce copia... oricum succes.

| Deddu a răspuns:

Mai bine invata

| Deddu a răspuns:

Clar ca ai dat nefolositor odata ce nu ti-a conevitlaughing

| cartman a răspuns:

Am mai vazut fete ca tine, luau numai note de 9 si 10 la ore. Cand a venit bacul "vai cred ca am picat" si chiar asa a fost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi o sa-ti zic o metoda pe care o folosim noi.Scriem cu creionul pe podea informatiile pentru
test:d