| vasy_5562 a întrebat:

Azi e ziua mamei mele si is falit nu pot sa-i cumpar nimic m-am gandit sa i fac cadou facut de mana da nu stiu de care dau funda daca i place mamei ce cadou imi ziceti sa i fac

2 răspunsuri:
| Myky98 a răspuns:

Simplu ii spui mamei tale ca ai o datorie la cineva sau la scoala ca trebuie sa platesti fondu clasei, etc. ii ceri o suma de bani care iti trebuie si poti sa ii iei ceva ce a vazut si i-a placut

| ReapWhatYouSow a răspuns:

Un cadou bun ar fi o nota mare de 10, 9 chiar si 8 la o materie mai importanta(nu neaparat matematica,fizica sau chimie,ca-i prea greu)sau incearca sa o ajuti la treburi casnice de genu' sa cureti tu intreaga bucatarie, sa dai cu mopul pe gresia de pe hol, etc...Mamele adora sa-si vada "puisorii"responsabili.Multa bafta!