| DoriB20 a întrebat:

Azi m-am sarutat cu un baiat care ma iubeste.A fost primul lui sarut, eu am mai avut. Acum ma roade gandul ca nu mi-a placut sarutul.A fost scarbos.Eu chiar il placeam extrem de mult pana azi.E posibil sa simt ca nu imi mai place pentru ca nu mi-a placut deloc sarutul sau e doar o faza?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E posibil sa te fii simtit atrasa de el fizic iar sarutandu-l sa se fi dus toata acea atractie, am patit si eu, nu stiu sa explic altfel fenomenul. laughing Oricum, inseamna mai pe scurt ca ori esti inca socata ca s-a intampat, ori ca nu-l placi pur si simplu si ar trebui sa-i spui asta dar nu pana nu te intreaba, lasa-l sa se bucure de moment. laughing

| AshuraElric a răspuns:

De cele mai multe ori cand cineva se plange ca un sarut a fost scarbos, trebuie sa fie fata. Nu acuz, doar observ. Mai multa rabdare, experienta se castiga in timp.

| OldSoul a răspuns:

Nu stiu cum vad restul situatia ta, dar eu as zice ca e putin diferit.
Tu l-ai placut pentru aspect, si pentru ceea ce parea a fi, intre timp ai vazut ca el e indragostit de tine si s-au schimbat putin lucrurile.
Stii, e exact ca si cand iti doresti un obiect pe care ti-l doresti, iar in momentul in care-l primesti te bucuri de el pentru scurt timp mai apoi te plictisesti de el si nu-ti mai pasa.
Asa este si aici, ti-a placut de el, acum dupa ce ai vazut ca e disponibil oricand dupa tine nu mai are acel farmec, iar direct sau indirect acest sarut dezastruos nu a facut altceva decat sa diminueze aceasta atractie fata de el.

| danutzu96 a răspuns:

Ar fi bine sa PUNETI SI VARSTA la astfel de intrebari (ca sa stim si noi ce raspuns sa dam) Daca ai 12 -13 ani de ex este normal sa ti se para scarbos.

| BlackRose03 a răspuns:

Mi se pare ceva urat din partea ta. Fara suparare, nu vreau sa judec, dar tu esti dezgustatoare aici, nu sarutul.A fost prima data pentru el si este ceva ce nu va uita toata viata, iar pentru tine a fost doar ceva scarbos? Doar pentru asta nu iti mai place ca inainte? In ziua de azi oamenii sunt atrasi doar de aspectul fizic si copii de la 13 ani incep sa aiba atractii sexuale, desi e ceva gresit.Iti place o persoana pentru felul ei de a fi cu tot cu greseli, nu pentru aspect.Si da, e doar o faza.Ti s-a parut scarbos, deci e normal ca in primele cateva zile sa ai acest sentiment, dar vei uita curand si vei continua relatia cu el privindu-l cum o faceai inainte.Acum vei simti ca nu iti mai place, dar atractia o sa reapara.

| BlackRose03 a răspuns:

P.Sbig grinata viitoare ia-l mai incet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai rabdare cu el, o sa se prinda el pe parcurs cum sta treaba laughing

| NAT0 a răspuns:

Dar ai și tu răbdare cu el. -.- E doar o fază. În maxim 2 zile te lasă udă, mai știi.

| sksjsnnsns a răspuns:

Fiind primul lui sărut, practic e normal sa nu îți placa având în vedere ca nu are experiență. Dacă este doar o faza sau nu, asta vei hotărî tu în timp. Însă te ai gândit ca poate intre voi nu este decât o relație de prietenie care a avansat pe nepusă masa? Ia gândește te. :*