| Steffffi a întrebat:

Bună TPU, am o mică problemă. Deci, acum 3 sau 4 luni m.am combinat cu un baiat pe care nu.l plăceam. M.a sărutat din prima zi in care ne.am văzut. A fost primul meu sărut şi nu mi-a plăcut deloc, a fost scârbos. După aceea m-am intâlnit cu un prieten bun si i.am povestit tot. Din nefericire, lângă noi se afla si un alt baiat, care i.a povestit baiatului cu care am fost tot ce am zis eu. Şi s.a simţit prea prost, mai ales ca toţi prietenii lui au aflat. Când m.a intrebat, am negat. In seara aia aflu ca a vorbit cu o prietenă bună de.a mea careia i-a spus ca nici lui nu i.a plăcut deloc. M.am simţit prea prost si m.am enervat. In fine, ma hotărâsem să-i dau papucii pentru că nu mi.a plăcut sărutul şi am băgat o scuză penibilă gen : l.am minţit ca l.aş fi sunat toată ziua şi nu mi.a răspuns, şi că e mai bine să luăm o pauză. Dupa aceea, mult timp s.a rugat de mine in ultimul hal să ne împăcam, ceea ce a fost ciudat pentru că e un tip prea orgolios. Şi mereu mă suna, imi spunea că mă iubeşte dar eu cu fiecare ocazie îmi băteam joc de el. L.am umilit cum nimeni altcineva nu a făcut.o vreodată, până când intr.o zi s.a săturat de fiţele mele tâmpite. Şi m.a ignorat. Timpul a trecut si incet-incet am realizat că mi-e dor de el şi că a fost singurul baiat care m.a iubit.Aşa că l.am intrebat dacă mai îmi dă o şansă. Mă aşteptam la un răspuns pozitiv, dar am fost dezamagită când mi-a spus ca e prea târziu. Eram rănită, dar cel mai mult mă durea faptul că m.am simţit umilită, călcată in picioare.Şi m.am hotărât să trec peste. Dar nici în ziua de azi nu am făcut.o. Chestia e că eu cred că încă mai ţine la mine, dar poate l.am umilit prea mult ca să.mi mai acorde o şansă. Felul în care mă priveşte de fiecare dată când ne vedem mă pune pe gânduri. El e genu de băiat care preferă să ţină totul in el, şi chiar dacă are mulţi prieteni, niciunuia nu.i povesteşte ceea ce simte. Spuneţi.mi ce aş putea face, nu pot să mă obişnuiesc cu gandul că nu se mai poate. Faptul că m.a refuzat m.a făcut să.l vreau si mai mult.

Dau fundăă :3

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Exact, exact cum ai spus si tu, faptul ca te-a refuzat te-a facut sa-l vrei si mai mult. E ceva ce tine de orgoliul fiecaruia, desi nu ar trebui sa fie asa.
In cazul in care, cine stie, va veti impaca, o sa-ti dai seama ca de fapt, te-ai inselat cand iti spuneai ca iti e dor de el si vei vrea din nou sa te distantezi.
Ai grija de tine, ai grija ce iti doresti, pentru ca s-ar putea sa se intample!

6 răspunsuri:
| LovellyAngel a răspuns:

Doar oamenii de speţa ta au parte de ceva bun. În locul tău nu aş mai îndrăzni să dau ochii cu el, mai bine rămâi cu vrutu' decât să îţi baţi iar joc de el.

| 7639781254 a răspuns:

Obisnuieste-te cu refuzul ca-l meriti din plin la cum te-ai comportat cu el.

| kbxftw a răspuns:

Prea târziu. Nu mai ai şanse. Oricum o meriţi.

| 0alafaranume0 a răspuns:

Sincer nu ma obosesc sa iti raspund la intrebare, partea cu "In seara aia aflu ca a vorbit cu o prietenă bună de.a mea careia i-a spus ca nici lui nu i.a plăcut deloc." a fost doar sa se scoata nimic mai mult, ce oferi aia primesti si o meriti, puteai sa il refuzi dar sa iti bati joc de el...

| invD a răspuns:

Acum e prea tarziu si eu am patit asta cu o fata mi-am dat seama ca o iubesc dupa 2 ani big grin

| micuzaaa a răspuns:

Daca un baiat te place cu adevarat trebuie sa te necajeasca si nu conteaza daca a fost scarbos sarutul conteaza ca a facut-o din inima