| Munkyfunky a întrebat:

Azi mi-am facut windows-ul si am instalat windows 7, pana acum aveam XP, iar nu mai merge sa dau volumul mai tare de la laptop, apas pe butoane si nimic, stie cineva ce are, daca e din cauza windows-ul sau alta?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Atunci descarca de aici Realtek Win7_R255_x86 - driverul de sunet HD
Download link:
http://tiny.cc/o5jqp

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce driver de sunet ai? Intra in device manager la -> Sound, video and game controllers si vezi. Si vezi ca jos in dreapta pe desktop ai un difuzor ->da click pe el si apoi click pe Mixer ->aici ridica toate riglele la maxim. Acum intra in Start si scrie in fereastra de cautare Realtek HD Audio Manager ->da si aici volumul la maxim.

| Munkyfunky explică (pentru neluL):

Nu gasesc Realtek HD Audio Manager.straight face

| Munkyfunky explică (pentru neluL):

Doar butoanele nu merg.

| neluL a răspuns (pentru Munkyfunky):

Atunci descarca de aici Realtek Win7_R255_x86 - driverul de sunet HD
Download link:
http://tiny.cc/o5jqp

| Jameson a răspuns:

Probail din cauza windows-ului. Sau poate din cauza driverelor.