| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-am luat un hamster.Problema este ca nu vrea sa mănânce, sa bea apa si sa se joace pe roată. El roade gratiile de la cusca si sta numai in căsuța lui. când vreau sa il ating el fuge
si începe sa tremure.si dacă e normal sa fie așa când o sa ii treacă?

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

E intr-un mediu nou, lasa-l nu il atinge, vorbeste cu el doar si dai de mancare si atat pana se obisnuieste. IN jur de o saptamana o sa ii treaca complet. Ai grija sa nu il atingi cand nu este atent pentru ca se sperie usor si te v-a musca.