| Stroe_Andreea-Nicoleta_2000 a întrebat:

Hei!
Acum o luna și vreo doua săptămâni, mai exact 16 decembrie, mi-am cumpărat un hamster. Zilele acestea a început sa fie mai inactiv, ziua doarme, aproape ca nu manca mai nimic, iar noaptea își "aranjează" puțin cușcă și apoi sta pur și simplu într-un loc. Își mai roade din când în când gratiile cuștii sau se uita des printre ele. Îmi puteți spune dacă e normal?
P.S : încă nu i-am cumpărat o roata de alergat, are una dar e foarte mica de el. Am văzut ca încearcă sa o roada; temperatura camerei în care îl țin e destul de ridicata.
Va rog sa răspundeți.

1 răspuns:
| Moise_Cristian_1985 a răspuns:

Cumpara o roata de alergat adecvata
poti sa-i dai ciocolata de lapte il agita putin
daca temperatura e peste 21 grade C hamsterul devine molestit