| Christine96 a întrebat:

Sunt in a zecea si sunt la umanisti! Insa invat intr-un liceu privat si suntem doar 5 elevi in clasa, dar in a zecea real sint 14 si acolo e mult mai interesant,mai vesel,dar la noi e foarte plicitsitor la lectii! Da aici poti invata mai bine ca e mai liniste,dar si acolo eu cred ca pot sa invat! Si nu stiu ce sa fac,doresc sa ma transfer la real dar mi-e frica de bac la mate! Ajutati-ma cu niste sfaturi, ce sa fac! Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Te duci acum si te distrezi. Dar la bac la mate ce te faci? Matematica daca nu ai invatat-o din scoarta in scoarta de cand erai mica nu prea ai sanse.Sunt persoane care pur si simplu nu inteleg matematica, eu sunt pintre ele.Si oricum tu ai deja lipsuri la matematica din clasa a 9 a, tu faci o altfel de matematica si ei fac alta mai complexa.
Impretenestete cu ei dar sfatul meu e sa nu te transferi fiindca la bac uiti si de distractia de care ai avut parte si de tot, te trezesti cu subictel ein fata si ca tu nu sti mai nimic.

| afrodita3333 a răspuns:

Stai acolo pentru ca la bac nu o sa te intrebe nimeni cat te-ai distrat in clasa. Daca te simti bine cu cei de acolo imprieteneste-te cu ei dar, nu te transfera daca nu le ai cu matematica.

| fonfulika a răspuns:

Eu unu zic sa te transferi ptc daca acolo te-ai simti mai bine trebuie sa incerci sa mergi acolo ai o viata traiesteo si cand vei fii batrana sa te gandeste ca te-ai simtit bine in viata... funda?

| xRomanianGirlx a răspuns:

TU chiar te gandesti sa te transferi doar pentru ca dincolo e mai tare? Asta-i scoala? Transfera-te, vedem la bac la mate ce faci. sunt la mate-info si ma chinui la mate...la uman matematica e o gluma. daca nu te descurci nici acolo nici sa nu te gandesti ca ai fata de mate-info!