| anonim_4396 a întrebat:

Helăău! Decii,la inceputul anului am fost mutata intr'o alta scoala,mi-am facut prietenii,amici[ca orice alta persoana].Dupa o luna de scoala am fost impreuna cu un baiat[chiar daca nu l'am cunoscut prea bine i-am dat o sansa]. Inainte cu o seara sa fiu impreuna cu acel baiat un prieten de'al lui s-a bagat cu mine in seama pe facebookhappy[eu fiind in A, el si cu fostul in B]De atunci au urmat nopti si zile intregi de conversati[ceea ce nu faceam niciodata cu prietenul meu].De fiecare data cand ne vedeam imi tragea un «SMILE»frumos,frumoslaughing.In fiecare vineri cand era onn imi zicea «La multi ani!» eu:«Pentru ce?» «Pentru ca azi se implineste o saptamana de cand vorbimlove struck». Decii va dati seama ce sentimente ma incercaulaughing.Am fost foarte buni prieteni,ne spuneam orice, vorbeam despre orice, radeam non-stophappypractic stiam fiecare miscare a >noastrabig grinupa o saptamana m-am despartit de prietenul meuhappy[din foarte multe motive].A doua zii baiatul cu care vorbeam in fiecare zi mi-am marturisit ca ii place de o fata[eram 90%ca eram eulaughing]. Dupa mai multe incercari esuate de a afla de cine ii place i'am marturisit ca si mie imi place de un baiatlove struck[era el, de faptlaughing].Am inceput amandoi sa ne tragem cat de cat un pic de limbalaughing.[era geva gen' «e frumoasa?» «nu, e urata si imi place de ealaughing« «e inalt?»etc.Pana la urma[dupa o duminica intreaga petrecuta in fata pc-uluilaughing]mi-a zis «cred ca stiu de cine iti place« «de cine?« «de minelove struck» da' eu«nahh neata bunalaughing» «si mie tot de tine imi placelove struck waii tot tremurlaughingnu mai pot,nu'mi vine sa cred ca am zis'o si pe asta:X«. Dupa ce am mai vorbit un pic de chestia asta mi-a zis »pentru ca nu vreau sa creada lumea ceva urat despre tine(pentru ca eu abia iesisem dintr'o relatie)te cer peste o saptamana:XDe acu' ceva timp[aproape doua luni sau mai mult cred]situatia a luat'o pe dossad. Fetele care il cunosteau de mult timp mi'au spus ca el e cam timid si ca ar trebui sa'i cer eu sa fim impreuna(el mi-a zis dinainte ca cineva dintre noi doi va trebui sa faca primul pas]In realiate era cam la fel,adica zambete, priviri trase cu coada ochiului etc, dar de fapt nu era...In seara in care eram hoatarata sa'l intreb i'am spus «ce facii?» »ma mai stresez mult?laughingcum intru cum ce facii?rolling on the floor« la care eu»cica«[desii nu mai vorbisem cu el de vreo 3 zile pe mess mi-a spus ca il stresez]. Atunci am vorbit cu o fata colega cu el[pe care o stiam de la gradinita si stiam ca e in stare de orice] si i'am spus ce mi-a zis,mi-a spus sa ii dau id-u lui de mess, l'am dat si l-a intrebat de ce a vorbit asa cu mine. Fata era o prietena "buna" de'a mea[la cate stiu despre ea as putea s'o fac de ras in orice moment doar ca nu am facut'o].Din ziua aia el s-a schimbat radical si sunt sigura ca "handii" astalaughingi'a zis ceva minciuni despre mine[e vaii de capu ei si mai face si povesti]pentru ca de fiecare data cand ii zic sa imi trimita conversatile cu el inventeaza orice motiv «nu mi s'au salvat, am nu stiu ce antivirus[ceea ce nu are nicio'o legatura cu mess'ulaughing]. etc.Baiatu' cand ma vede ma priveste cu coada ochiului, cand vede ca ma uit isi trage privirea.Ierii un baiat din clasa lui s-a dat la mine pe hol si el tragea niste priviri de zici ca am omorat o caprioaralaughing. Baiat'u care s-a dat la mine am aflat ca ma place si chiar daca eu nu il plac i'am zis ca si eu il plac[doar ca sa il uit]. Baiatu' cred ca i'a spus lui ca am zis ca il plac si nah am auzit ca il doare foarte tare ca eu am zis ca'l plac pe baiatul astalalalt dar pana la urma am si eu orgoliul meu si doare cand vezi ca nu mai vorbesti cu o persoana cum vorbeai mai de mult.Ma uit peste conversati si prin mesajele de pe tell si imi vine sa plang.Mi'am zis ca indiferent de persoana care ma va face sa plang o sa fac orice e posibil sa'l fac sa sufere dar pe el chiar nu pot sa port pica.Am trecut prin multe pana la varsta mea, am plans mult din cauza problemelor de familie si toate astea m'au facut sa ma schimb si sa ranesc orice persoana de langa mine.Incet,incet am inceput sa devin o persoana mai calda dar tot la fel de tupeista iar tupeul meu cateodata ma face sa am de pierdut.Ce as pute sa fac sa ii explic ca acea fata i'a pus doar minciuni,fetele ma incurajeaza sa merg inainte pentru ca nu are rost sa nu fim impreuna pentru o fraiera care vorbeste doar ca sa poata respira."Handii"astalaughingnu a venit doua zile la scoala da o vad maine,app ce o paruiesc dupa scoalalaughingla ce nervii am pe ea:@. Decii ce as putea sa fac sa'i spun ca nu am nicio treaba de ce a spus ea?[pentru ca chiar nu am facut,spus, nimic din ce a zis ea]Cum as putea sa am apropii incet, incet de el?[...]Haii ca acum v'am dat la cititlaughingNu am nevoie de raspunsuri stupide pentru ca pentru mine e un subiect delicat si imi pare rau ca o prietenie frumoasa sa se fie stricata de o mincinoasa care n'are treaba.Stiu ca daca m'ar fiu iubit nu ar fi asculatat'o pe ea da nah undeva acolo cred ca mai are ceva pentru >mine.Multuuu:*:

5 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Amintiri din copilarie de GaBrieLLa966...
Deci eu am inteles ca tie iti place de un tip dar si lui ii place de tine, dar "Cruela" s-a bagat intre voi si a bagat strambe. Deci, vorbeste cu el, explica-i ce s-a intamplat, si poti sa-i dai si doua palme "cruelei". Si dedica-i si din partea mea piesa "Parazitii - Cum sa jignesti o femeie".

| BossDeBoss1998 a răspuns:

Deci asta zici ca-i carte... m-am plictisit de-a bea la jumate... scuze =]]] dar continua tot asa =]]

| kaoma2008 a răspuns:

Da a durat un pic sa citesc toata povestea. Dar faptul ca tu nu ai incercat pana acum sa ii dai o explicatie il poate face sa creada ca a fata respectiva a spus adevarul. In fine, nu asta e relevant. El chiar te place si ar trebui sa discuti cu el nu sa-l faci sa sufere pentru ca in final cea ranita vei fi tu. Explica-i clar ce simti si ce fel de om esti. Bafta

| Caraphernelia_Bogdan_1996 a răspuns:

Mi-e mila de degetele tale.