| SomeBody12425356 a întrebat:

Baietzii o intrebare pentru cei cu cercei
Doare cand se face gaura de cercel?
Daca da spuneti-mi cum (o comparatie)
Si trebuie sa stai mult pana poti sa iti pui cercelu dupacea?

2 răspunsuri:
| RebecaBaa a răspuns:

Well.eu mi-am gaurit singura toata urechea stanga big grin si vreau sa spun ca prima data a durut putintel big grin apoi deloc...m-am obisnuit laughing

| alinutzaaa a răspuns:

Nu doare. Simti o piscatura mica. Cercelul cu care il dai este bine sa fie dintr-un material inoxidabil pentru a evita oxidarea si infectarea. Cercelul cu care iti dai gaura il lasi acolo, dar ai grija sa mai invarti din el din cand in cand! Cel mai bine e sa rogi pe cineva sa ti-l dea, sau sa te duci la un centru specializat. Totusi, daca ai probleme cu durerea poti sa tii un cub de gheata timp de cateva minute langa ureche pentru a mai amorti zona! Sper ca ti-am fost de ajutor.