| hermione a întrebat:

Balul Bobocilor

Ce este balul bobocilor? Si ce a fost odata? Astazi balul Balul Bobocilor este mai degraba un concurs de frumusete unde participa doar persoanele care doresc popularitatea, persoanele care vor sa fie cool si in centrul atentiei, persoanele care se afirma prin haine scumpe si fite, acest Concurs dandu-le posibilitatea sa se afiseze pe o scena, sub privirea intregului liceu, prezentand un program artistic, doar pentru a arata ca sunt tari!
Odata, pe vremea parintilor si a bunicilor nostri acest bal era un prilej de cunoastere si comunicare cu ceilalti, o petrecere unde elevii si profesorii erau stransi laolalta, un fel de banchet de bun venit.
Ceea ce deranjeaza este faptul ca in ziua de azi doar 10-15 fete si 10-15 baieti fac ceva neobisnuit la inceput de liceu, iar distractia si veselia le apartine doar lor, nu si celorlalte sute de elevi care ii privesc, probabil singurul mod in care se amuza si privitorii este cand,, starurile de pe scena" raspund gresit la o intrebare si isi dezvaluie inteligenta si isi pun in valoare cultura generala pe care nu o au!
Voi nu ati vrea ca ceva sa se schimbe? Nu ati vrea ca toti bobocii dintr-a 9-a sa paricipe la balul bobocilor si nu sa stea undeva mai jos de scena si sa priveasca? Nu ati dori ca Balul Bobocilor sa fie un banchet de bun venit?
Intrati aici si dati SHARE daca sunteti de acord, ca sa vada toata lumea si conducerea scolilor ce ar trebui sa insemne Balul >Bobocilor http://www.facebook.com/....../photo.php

1 răspuns:
| RoxxRoxanne a răspuns:

Vrei un răspuns la "La ce e balul bobocilor?" Oameni care nu au ce face cu banii și sponsorizează diferite persoane ca odrasla lui să fie "MISS". Cu ce îi ajută? Ai precizat și tu: să se afișeze în fața celor care nu își permit atâtea cu mașini, haine, telefoane etc. Ceea ce mă uimește e faptul că acei "MISS" sunt și urâți, nu doar că sunt botă!