| nicoleta_2342 a întrebat:

Bauu puppy dog eyes! feteleeee vreau si eu niste idei cum sa ma imbrac in prima zi de liceu si machiaj si tot si haine care pot sa le cumpar din oras... lalalala adica o tinuta cu tot din cap pana in picioare mai e putin si vreau idei dau funda! merci. ajutorrr

8 răspunsuri:
| AndreeaaD a răspuns:

1.
-o pereche de blugi skinny
-o camasa(nu neaparat alba dar nici o culoare care sa iti scoata ochii) sau un tricou simplu dar frumos
-o pereche de botine/opincute crem/maro/negre sau orice alta culoare iti place dar primele cred ca sunt cele mai potrivite
-o curea subtire in talie
-o gentuta
-niste accesorii mici
-parul il poti prinde intr-o coada foarte sus, il poti lasa pe spate, usor dezordonat mai ales daca ai bucle(nu trebuie sa fie lins) sau indreptat si cu o bentita
2.
-o rochita legera, dar nu foarte scurta sau sa iti lase formele la vedere(sa nu uitam ca esti totusi la scoala si trebuie sa fii cat mai decent imbracata)
-o jacheta de blugi
-niste botine sau balerini, cred ca merg si niste tenesi, zic si eu dar depinde si de modelul rochitei
-si bineinteles accesorii iar parul cum am spus mai sus
3.
-o fusta deasupra genunchilor, pana in talie, larguta
-o camasa
-niste opincute
-si iar accesorii
Machiajul l-am lasat la sfarsit pentru ca sunt de parere ca orice ai purta trebuie sa fie unul simplu si care sa iti scoata trasaturile in evidenta nu sa te imbatraneasca si sa le dea profesorilor o parere gresita despre tine. Putin fond de ten pentru uniformizare, gloss si rimel eu zic ca e numai bine.Asa arata un machiaj de zi si ok pentru scoala.
Eu cam asta as purta in prima zi de scoala.Si pentru mine o sa fie prima zi de liceu asa ca si eu trebuie sa imi caut ceva.Bafta in noul an scolar si sper ca te-am ajutat!

| nicoleta_2342 explică (pentru AndreeaaD):

Multumesc tutoror:*:*:*

| Euletitia a răspuns:

Buna! Imbraca-te intr-o pereche de pantaloni din stofa negri sau gri sau bleumarin si o camasa cu un decolteu micut in V si maneca scurta de culoare bleu sau lila si o pereche de balerini din piele sau pantofi cu toc mediu(daca ai mai purtat pana acum tocuri) din piele intoarsa negri sau gri si o poseta XXl din aceeasi textura de piele si in aceeasi culoare (iti recomand cv incapator ca sa-ti poti pune cate ceva in ea). Machiaza-te simplu sau natural cu un ruj dde culoare nude si un fard sidefat de pleoape, putin rimel si un strat subtire de fond de ten, daca ai acnee. lasa-ti parul liber pe spate sau aranjeaza-ti-l in bucle lejere, depinde cum iti vine mai bine la fata. Unghiile lasa-le la dimensiuni medii, cu forma patrata si da-le cu un lac roz deschis sau lila sau crem ori bej(bineinteles, in functie si de culoarea camasii si de machiaj). Accesorizea-za-te cu un set de bijuterii din aur sau argint9alege ceva intre cercei, bratara, inel, colier cu sau fara pandativ, insa nu mai mult de doua accesorii si niciuna de dimensiuni mari si care sa iasa prea mult in evidenta, ci mizeaza pe bijuterii simple, elegante si de efect). Crede-ma, cu acest tip de tinuta vei merge la sigur: vei fi si eleganta, si imbracata decent si potrivit pentru scoala si feminina. Orice a purta, iti doresc sa iti stea bine si sa fii frumoasa in aceasta zi importanta din viata ta: prima zi de liceu, dar mai ales iti urez mult succes la scoala si sa ai parte de multe reusite si fericire pe parcursul celor patru ani de liceu. Daca mai vrei sialte sfaturi, idei sau indicatii, lasa un mesaj si intreaba-ma orice vrei. te pup!

| Raawr a răspuns:

Pai in prima zi de scoala de liceu, cum se zice trebuie sa dai prima impresie, sa vada ca esti de treaba,, ai putea purta o camasa pastelata si blugi, sau aici nu stiu, poate nu avem aceleasi gusturi, machiaj. fond de ten si machiaj, rimel

| YasmynaMaria a răspuns:

Pai poti lua o camasa cu niste volanse pe margine conturate cu negru sipeste un plover iar volanasele sa fie in afara si o fusta scurta bliomarin sau neagra si o bentita cu o fundita mare si niste cercei cu perlute si rotunji (sa nu iasa in evidenta), iar machiaj:fond de ten creion de ochi negru si un ruj roz sau rosu. spret ca te-am ajutat.:*:Xfunda?

| Tina9011 a răspuns:

Http://www.facebook.com/......media/set/ mie imi place poza 215 e pe penultimul rand, dar cu balerini si 12 dar cu dresuri colorate si cizme fara toc, sau pantaloni crem o camsa larga, turcoaz si balerini. La machiaj ceva cat mai natural.
Asta e doar parerea mea si chiar as vrea sa aflu ce crezi. Eu trebuie sa port uniforma.