| Daiana90 a întrebat:

Bine.stiu am probleme de personalitate mai mult decat de aspect de baietii nu ma plac.sunt timida, nu stiu ce sa fac cand sunt cu ei, ma uit la ei in ochi, la fata lor si nimic.ma comport normal si nu ii atrag deloc. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| forbidden_1470 a răspuns:

Recunosti singura ca problemele tale sunt mai mult de personalitate decat de aspect.
Deci incearca sa iti insufli mai multa incredere in tine. Stiu ca nu usor, insa eu am avut aceeasi problema si parca am reusit s-o rezolv aproape in intregime...
Pur si simplu priveste-te in oglinda si observa-ti partile pozitive. Apoi incearca sa le evidentiezi prin imbracaminte si sa fii mandra de ele. O data ce vei capata increderea ca arati bine iti va fi mai usor sa comunici cu baietii.
Nu trebuie sa fii ca cele mai populare fete din liceu sau din grupul tau de interese. Invata-te sa te simti bine in propria piele. Timiditatea este o calitate, in cantitati mici, astfel, un zambet sfios poate cuceri o inima mai repede decat unul indraznet...
Nu te depresa din aceasta cauza... Totul va fi bine happy

1 răspuns:
| Vizitiul a răspuns:

Nu dramatiza. Cand iti doresti mai mult sa atragi atentia, atunci nu izbutesti. Stai relaxata, este timp pentru toate.