| Daiana90 a întrebat:

Bine.stiu am probleme de personalitate mai mult decat de aspect de baietii nu ma plac.sunt timida, nu stiu ce sa fac cand sunt cu ei, ma uit la ei in ochi, la fata lor si nimic.ma comport normal si nu ii atrag deloc.deci? ce sa fac mai mult... ce sa fac?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa mai putin, intotdeauna "more is less". gaseste-ti alte ocupatii si nu te mai gandi la baieti ca la potentiali parteneri. Pur si simplu comporta-te absolut egal cu o persoana, fie ca e femeie, fie ca e barbat. Exerseaza pana chestia asta vine de la sine, natural, ca daca este fortata, se simte. In nici un caz nu incerca sa atragi atentia unui baiat. Invata cat mai mult, marea majoritate a barbatilor sunt atrasi de fete inteigente, cu care au ce vorbi. Dezvolta-ti pasiunile (citit, teatru, muzica). Astfel vei intalni oameni compatibili cu tine care te vor placea pentru ceea ce esti.

| Elena1234456 a răspuns:

Sa incerci sa fii mai indrasneata.Si eu am aceeasi problema, dar ma gandesc ca si ei sunt tot oameni si au si ei problemele lor big grin.

| baru a răspuns:

Toate la timpul lor Nu-ti fa probleme probabil baietii care-ti plac tie nu sunt disponibili iar cei cu care ai putea fi nu-ti plac tie. De acea trebuie sa ai rabdare Sa sti ca foarte greu gasesti pe cineva Ai vazut cate femei singure sunt. De ce? crezi ca daca-r vrea nu ar gasi vreun miyocan? Ba da. Dar nu si nimenia nu are nevoie de cineva de care nu-i place Tu ai putea sa faci dragoste cu un tip care ati da o repulsie? Banuiesc ca nu. Ca atare ai rbdare. Eu sunt sigur ca esti o fata draguta simpatica si-ti vei gasi jumatatea Pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred si eu ca se feresc.Cind o fata iti arunca priviri directe ca si cind ar vrea sa descopere ceva la tine numai timida nu se poate chema ca este si numai dragoste nu transmite. Daca tu nu simti nimic pentru ei tot degeaba. Vrei sa atragi doar pentru pierdere de vreme?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna draga mea.
Nu trebuie sa faci nimic mai mult. Comunicare este secretul.
Timiditatea nu trece peste noapte sper ca stii asta. Ideile astea sunt doar in capul tau... nu sti ce se ascunde dupa un zambet cum nu sti daca baiatul de langa tine, desi nu te priveste te poate place happy. Cand esti in preajma lor nu trebuie sa ii intimidezi si sa iti fixezi privirea pe un anumit baiat atunci el se va simti " prost " si cel mai probabil ar pleca. Faci ce sti sa faci happy si anume ceea ce faci si in preajma prietenelor. Fii draguta si amabila, raspunde cu o voce calda si ai mare grija la cuvinte, nu cumva sa spui o prostioara happy. Nu uita de glume, baietii adora fetele glumete happy ( dar nu exagera ). Pe curand, [ M ]