| pisy98maria a întrebat:

Bona! Sunt fata. Am 11 ani si sunt in a5a. Imi place de un baiat din alta clasa care e tot in a a5a. Nu prea nu cunoastem, ne stim numele. Problema e ca as vrea sa ma comb cu el si nu stiu ce sa fac. EU sunt o fire emotiva si nu-mi place sa se rada de mine! Odata o fosta colega i-a zis uite-o pe... adica eu si el mi-a zis buna... si a zambit. ce fac? sau. cum procedez?

Răspuns Câştigător
| ☼loli☼ a răspuns:

Uite si mie mi-a placut de un baiat in a 5-a si am avut sentimente puternice deci stiu cum e, asa ca nu o sa iti spun sa nu faci nimic happy eu nu am actionat de niciun fel si tot il asteptam pe el sa faca primul pas, pana cand mi-a trecut toata dragostea de el si abia in a 7-a am fost impreuna. Deci iti propun sa fii tupeista, macar un pic, mai ales ca daca te saluta si iti zambeste si el te place. Du-te la el si spune-i buna daca nu iti spune el, si cere-i idul de mess. Si pe mess intreaba-l daca vrea sa iasa cu tine afara (eventual si cu alti prieteni pentru prima data) si legati mai intai o prietenie, p-orma spune-i (cum vrei tu, ori pe mess ori in fata) ca il placi si intreaba-l daca si el te place. Apoi vezi tu ce faci happy

2 răspunsuri:
| citron a răspuns:

Ai 11 ani :-| incearca sa te calmezi, nu te mai holba la baieti la varsta asta

| zumba zumba a răspuns:

Veziti de scoala.