| elysssssa a întrebat:

Boonaa! Cum as putea sa fac in asa fel sa ma placa mai mult oamenii, poate chiar baietii >:"? Sunt putin mai plinutsa si din cauza asta multi nici sa vorbeasca cu mine nu vor straight face. Sunt o persoana destul sociabila, glumeata, pot face pe oricine sa rada chiar daca asta inseamna sa ma fac eu de ras etc. Pot spune ca am abordat putin un stil de viata mai emo. Mai tot timpu sunt deprimata din cauza problemelor care se aduna zilnic. Poate asta este problema de fapt... dar nu pot fi fericita fara cineva langa mine, m-am saturat de singuratate, acasa oricum nu ma intelege si nu comunica nimeni cu mine. Cam toti se iau de mine si nici macar nu ma cunosc, dar eu as vrea sa ma fac placuta de toti numai ca nu prea stiu cum. Cu toata lumea pana la urma stiu ca nu am cum sa fiu prietena dar as vrea o schimbare... crying

8 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna!kiss
Eu mereu am avut o vorbawinkingCine te place, te place asa cum estihappy Pana la urma conteaza mult mai mult comportamentul unei persoane decat fiziculwinkingDegeaba arati bine daca te porti aiureastraight face
Eu cred ca ar trebui sa incerci sa te comporti cat mai bine si sa iti cauti prieteni care sa te inteleagalove struck Sa fie alaturi de tinekiss
Mult succes!kiss

| Luori a răspuns:

Mai intai trebuie sa te placi tu. Nu fi suparata, toata lumea are probleme. Eu uneori stau si ma gandesc ca sunt altii care ar avea probleme mult mai uriase decat ale mele. Atunci rasuflu usurata. Poate ca viata fara probleme, nu ar fi viata. Stai linistita, toate trec big hug
Fii tu insati. Cred ca mai mare este placerea atunci cand cineva sta cu tine cand te place pentru ceea ce esti, pentru ce ai in suflet, decat pentru corpul pe care i ai straight face.
Fa-ti prieteni, discuta cu ei pe mess, dar nu uita, fii tu insati.
Deci pur si simplu ai incredere in tine, zambeste celor care te invidiaza. Daca cineva se uita la tine mai ciudat, treci pe langa el cu nepasare, zambeste`i, atunci sa vezi ce surprins ramanewinking
Nu mai pune atat la suflet, sunt sigur ca atunci cand cineva iti va fi prieten, chiar va merita!
Nu lasa sa isi bata joc de tine straight face nu meriti asta straight face

In situatia in care esti, in viata ca sa reusesti, trebuie sa ai curaj, mai ales INCREDERE!

Mult succes, si daca vrei imi poti cere sa iti dau id`ul sa te mai incurajez putin pe mess :**.

| myha a răspuns:

Parerea mea este ca baietilor le plac fetele naturale:d
Incearca sa te distrezi si daca esti timida sa te bagi in vorbahappy.
Si eu sunt mai plina binelaughing
Am observat ca unii baieti ( desi sunt putini) nu pun pret pe aspectul fizic. Poate ca problema este "emo". Scapa de ea:d
:*

| DeeaNegrea a răspuns:

Pentru o vreme scapa de "emo" si nu ma refer doar fizic ci si spiritual fi vesela si iesi din casa.Nu o sa vina fat frumos la geamul tau. Faptul ca esti plinuta nu conteaza, cunoasc multe fete care artata foarte bine dar nu se inteleg asa de bine cu ei ca si cele mai plinutebig grin
Curaj si fii veselabig grin

| YLLL a răspuns:

Daca tu esti cea din poza, nu mi se pare ca esti plinuta.ar trebui sa renunti la stilul emo, sa nu te machiezi prea tare si sa fi cat mai naturalahappy

| ZuZu_1363 a răspuns:

Pai.nu stiu incearca sa iti schimbi stilul...incearca ceva nou... poate schimbi total look-u.:Xbafta:*

| DiAnA95_5642 a răspuns:

Pai in primul rand renunta la stilul tau de viata(fara suparare). Persoanele din jurul tau poate te cred putin cam ciudata, pentru imaginea ta(emo). Nu stiu...stilul emo arata bine, dar nu exagerat.Ma intelegi ce vreau sa spun(machiaj foarte strident, parul de iti acopera foarte mult fata, etc)

| bombonika98 a răspuns:

Am vazut ce au scris toti ceilalti.Nu e nevoie sa abandonezi stilul emo, dar stii, unele fete "emo" sunt machiate asa mai natural, intelegi? Chiar daca esti o fata cu stilul emo, nu renunta la acest stil, doar machiazat-e mai natural, si cat mai vioi! Nu vi genul de fata "mai trista" astfel nu o sa te placa nimeni, doar adopta stilul "emo-mai vioi" happy. Insa despre cuvantul "plinuta" am sa zic mai mult. Incearca sa mai reduci din: carne, grasimi, produse gen paine, macaroane, etc. Nu este rau ca esti plinuta, daca esti asa inseamna ca esti sanatoasa! Asa ca nu fi trista! happy Daca vrei lumea sa te (atentie) admire(sa doreasca sa-si petreaca timpul cu tine) nu e bine sa te faci de ras, asa cum ai scris acolo! happy Si nu prea sa "pari" ca vrei sa stai cu ei.Pefate ca ai alte treburi, cu alti prieteni,(inventeaza si tu big grin) iar atunci ei se vor intreba: -Oare cu cine isi petrece timpul ea? Si vor simti lipsa ta, cat de pustie este prietenia lor fara tine, si te vor suna ei! Nu va mai trebui sa faci tu asta, si aatentie chiar daca vrei, sa nu accepti toate invitatiile in parc, oras, etc.Chiar daca vrei, asa iti vor simti lipsa si isi vor da seama cum este fara tine, se vor prinde repede te vor suna iar tu vei zice: (uite un dialog) -Alo, elysssa? Vrei sa vii cu noi in oras? -Of. pai sunt cam ocupata azi, am o intalnire cu niste prieteni. -Esti sigura ca nu vrei sa vii sad? -Of, daca vreti vi asa tare asta, :} Bine, Bine. Voi veni. Si vii si te bucuri de intalnirea cu prieenii. Bafta si Succes! Sper ca te-am ajuat! big grin happy