| alexz25 a întrebat:

Va salut si va pup :*!
Viata mea este un calvar din cauza timiditatii...Eu sunt o persoana glumeata,dar cand incerc sa fac caterinca pe la liceu si privesc multimea cum se holbeaza la mine ma intimidez si spun numai prostii,nu aveti idee cum ma blochez deodata, si incep sa spun tot felul de prostii, unele fete au inceput sa ma considere retardat din cauza asta,si nu aveti habar cate am pierdut in viata din cauza acestei timiditati.
Va rog dati-mi o idee ce as putea face sa scap de timiditate ca m-am saturat a rada lumea de mine, cand eu stiu ca nu sunt prostul pe care ei il cred.Va multumesc!

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Practica un sport. Orice ar fi el. De recomandat martial pentru a te invata cu disciplina mai puternic.

Apoi poti sa incerci si niste cursuri de dans.

Important este sa ai incredere in tine.

| alexz25 explică:

Si scuzati greseala unde am scris "a" in loc de "sa"

| deeaty a răspuns:

Te inteleg. happy...dar eu sunt fata si nu asa de rau precum e sa fii baiat..pt ca fetele sunt tratate altfel..cred eu...eu cand glumesc mai intai se holbeaza si apoi incep sa rada... laughing) in fine.tu nu pune la suflet si de cate ori faci glume nu te mai uita la aia cum se holbeaza gandeste-te la gluma ta si daca nu le place sa se uite in alta parte...si nu ai pierdut nimic..si la capitolul cu timiditatea, stai linistit ca nu esti singurul.

| alexz25 explică (pentru deeaty):

Nu ma intelege gresit, cand sunt pe facebook sau prin orice alt fel, fara as ii vad sau aud ma descurc foarte bine nu am nici un strees happy, app tu cati ani ai?