| anonim_4396 a întrebat:

Buaaii, am nevoie de niste adjective care incep cu litera " e ", dar sa fie in engleza, dau fundita! va rog :*!

Răspuns Câştigător
| AlliCeAntrax1 a răspuns:

Edgy, elegant, elastic, effective, early, electric, elementary, envious, enjoyable, enthusiastic, equitable, euphoric, European, extravagant, exuberant, edited, enormous, excited, erotic, even.

| LouLi a răspuns (pentru AlliCeAntrax1):

Erotic, even, early sunt adverbe happy

| AlliCeAntrax1 a răspuns (pentru LouLi):

De ce sunt adverbe? Le poti anexa substantivelor. De exemplu: I enjoyed the erotic show (M-am bucurat de spectacolul erotic)/ Two is an even number (Doi este un numar par)/ I caught an early train (Am prins un tren "matinal")- aici nu se traduce prea bine in romana, dar ai inteles ce vreau sa spun

| LouLi a răspuns (pentru AlliCeAntrax1):

Da, mi-am dat seama apoi, dar nu am mai revenit. M-am gandit insa ca putand fi si una si alta, e mai greu de interpretat ce si cum

| AlliCeAntrax1 a răspuns (pentru LouLi):

Da, asa e happy

5 răspunsuri:
| LouLi a răspuns:

Emotive, elevated, educated, easy, embarrassed, empty, excellent, expensive, extrem