| IoNeLa_8986 a întrebat:

Bun...am o intrebarebig grin...Cum adica sa iti faci orgasm sau sa ajungi la orgasm. Cine rasp cu mai multe detalii primeste FUNDA!big grinhappy

Răspuns Câştigător
| SysRq a răspuns:

Salut!:Orgasmul pentru o femeie: depinde adesea de stimularea mai ampla a zonei genitale, avand in vedere ca in cazul lor exista doua modalitati de obtinere a placerii: orgasm vaginal si orgasm clitoridian. Multe femei afirma ca cel vaginal depinde in mare masura de stimularea asa-numitului 'punct G', localizat aproape de intrarea in vagin, si ca rezultatul este o experienta senzitiva unica, pentru ca apar simultan contractii la nivelul uterului, vaginului si pelvisului in general. Se pare ca nu toate femeile au 'punctul G', astfel ca probabil asa se explica de ce unele dintre ele ajung mai greu la orgasm. Din alte puncte de vedere, 'punctul G' este o inventie fara sens, un zvon care sporeste starea de anxietate a femeilor care considera ca lipsa placerii este cauzata de lipsa lui.

Orgasmul multiplu

Femeile par mai avantajate din acest punct de vedere, spre deosebire de barbatii care rareori se mai pot gandi la asta, daca au depasit varsta de 30 de ani. Asta pentru ca dupa primul orgasm, barbatii au de multe ori nevoie de o scurta pauza, in timpul careia erectia este foarte greu de obtinut, iar aceasta pauza creste odata cu varsta. Cu toate acestea, practice makes perfect: daca inveti sa iti controlezi placerea, poti experimenta senzatia orgasmului multiplu mai usor.

O femeie se poate mentine in faza de 'platou' mai multe vreme. De aici, ea poate fi stimulata spre orgasm mult mai repede, in repetate randuri