| anonim_4396 a întrebat:

Hello, credeti ca se poate sa te indragostesti de cineva desi nu l-ai vazut niciodata fata in fata? Pozele, postarile, felul in care se comporta (cel putin virtual) un baiat m-au dat complet peste cap. Am vorbit de cateva ori pe faceboook si pe mess, dar nu stiu daca ar putea fi ceva intre noi. Nu stiu daca sa renunt la felul in care ma simt sau sa continui. Problema este ca nu stiu nici daca are prietena, ori nu are, ori daca are nu a vrut sa-mi spuna. Ma gandesc mereu la el... Credeti ca sunt indragostita sau e doar o obsesie, un capricium ceva trecator? PS. De vreo 3 luni mi se intampla asta. Un sfat?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred că se poate pentru că am simţit ceva de genul pe pielea mea.Dar în final nu este aşa cum te aştepţi,foarte rar să se întâmple ceva,să aveţi şi o relaţie şi el să fie aşa cum te gândeşti tu.
Realitatea poate fi cu totul alta,şi poate o fi el drăguţ şi o vorbi frumos cu tine dar asta nu este o certitudine atâta timp cât nu îl cunoşti în viaţa reală.
Nu e chiar bine că te gândeşti mereu la el,fă şi altceva. Îndrăgostită sigur nu eşti...iar dacă nu mai vorbeşti cu el, nu mai stai pe net, va fi ceva trecător.
Încearcă să nu rămâi agăţată de o iluzie, poate o arăta frumos dar trebuie să te ocupi şi de alte lucruri.
Îndrăgosteşte-te de cineva pe care cunoşti cât de cât, asta poate rămâne o prietenie.

6 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

Eu cred ca te-ai fi putut indragosti de acel baiat. Ai vazut cum e elpe dinauntru, vorbind cu el. De foarte multe ori acest lucru este foarte important pentru noi, fara ca noi sa realizam asta!

| noktambul a răspuns:

Daca se intampla de vreo trei luni, te-a dat peste cap si nu ai habar despre cum arata, nu e ceva tocmai sanatos. Daca te-a starnit in asa hal, provoaca-l sa se arate si in mediul real nu numai in cel virtual. Asa o sa te lamuresti intr-o parte sau in alta si vei fi scutita de surprize viitoare posibil neplacute. Bafta si cap limpede iti doresc!

| sabin89 a răspuns:

Daca ar fi ceva de capul lui, nu ar sta ca hipnotizat in fata monitorului luni de zile sa isi caute iubirea. Baietii care au cat de cat o valoare isi cauta (si gasesc) prietene in real. Asta e primul criteriu pe care ar trebui sa il iei in seama. Restul e... pierdere de timp.

| ovidiu8msn a răspuns:

Internetul este o lume virtuala in care gasim multa informatie dar si multa prostie plus multe alte lucruri. Poate ca el este asa cum crezi tu, dar in acelsti timp este posibil sa fie exact opusul. Esti dispusa sa risti? Cred ca cel mai bine ar fi sa iti vezi de drumul tau.

| Smileygirl23 a răspuns:

Nu cred. doar pur si simplu esti atrasa de imaginea pe care t ti-ai format-o despre el. in realitate oamenii sunt total diferiti de cum par a fi pe net.

| myiau a răspuns:

Se poate sa te indragostesti. dar cel mai bine ar fi sa.l cunosti fata in fatahappy succes multe relatii se leaga in ziua de azi asa