| HardcoreCountry a întrebat:

Sunt distrusa si doar voi ma puteti ajuta. Astept orice sfat din partea voastra.
Mi-am facut un nou grup de prieteni. M-am imprietenit cu un baiat, Sorin, el fiind cu 4 ani mai mare decat mine, eu avand 13 si el 17. Am devenit cei mai buni prieteni, doar ca el arata asta doar pe Messenger, afara cu prietenii nu prea ma baga in seama si era mai distrat, pe Mess fiind serios. Eu m-am indragostit nebuneste de el. Duminica trecuta i-am spus pe Mess ca il plac, cu greu mi-au iesit cuvintele astea. Mi-a spus si el ca ma place. Am foat foarte fericita si saptamana asta ne-am vazut luni doar noi doi, a fost minunat. Ne-am sarutat si ne-am imbratisat mult. Imi spunea ca ma iubeste si eu ca o proasta ca altfel nu ma pot numi l-am crezut. Eram prima lui iubita. Cu mine a avut primul lui sarut. Ma simteam mandra fiindca am fost prima din viata lui. Azi am vorbit cu el pe Mess, urmand sa ne vedem pe la 18:00 afara. Mi-a spus ca nu simte nimic pentru mine. Ca totul a fost numai teatru. Ca simte ceva foarte putin, putin de tot pentru mine si mi-a spus ca eu trebuie sa il ajut sa simta mai mult.
Chiar nu stiu ce sa fac. M-am gandit sa "fug" 2 saptamani la o colega, intr-ul sat de langa orasul meu. M-am gandit ca poate asa il uit. Credeti ca as face bine?
Mereu am avut ghinion in dragoste. Imi vine sa dispar de pe fata pamantuli. Nu pot sa inteleg de ce m-a mintit. Si chiar credeam ca ma place si ca tine mult la mine. El mi-a spus ca simte ceva putin pentru mine, si ca eu trebuie sa-l ajut sa simta mai mult. Sa fac asta? Si daca da, cum as putea?
Multumesc din inima TPU, va iubesc mult pe toti, sunteti singurii care nu m-au dezamagit in viata. Accept orice sfat si orice mustrare din partea voastra.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mama dar ce gogoasa ti-a pasat tipul.Are 17 ani si nu s-a sarutat cu nicio fata? Sigur nu e gay sau ceva de genul?straight faceMinte de ingheata apele, aia faceoh go onTe-a vazut mai mica si a zis, bai ia sa incerc si cu asta sa vad daca merge.Mai mult ca sigur tot ce a facut a fost o gluma sau mai rau, un pariu
Nu-l regreta. N-ai pe cine. E prea abject. Daca simti nevoia sa te duci undeva departe du-te la tara la colega ta. Dar nu distanta rupe legaturile ci vointa ta
Nu ai ghinion in dragoste, ai dat doar de prea multi prosti. E o diferenta mare

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ar fi mai bine si pentru tine sa stai cu el. Daca il placi asa de mult, ai rabdare, vorbiti ca inainte si fa'i multe complimente. Daca nici asa nu o sa te placa mai mult, cel mai bine ar fi sa il lasi. happy

| Biia a răspuns:

Uaauu...ciudata poveste, am mai trecut prin chestii de'astea darr.nici chiar asa. Poate ca el chiar tine la tine foarte mult dar, ceva il retine sa isi mai arate sentimentele.Nu poti sa "fugi" nicaieri ci doar sa vorbesti cu el despre asta, dar daca nu are nimic sa iti marturiseask, baga'l mai putin in seama vorbeste cu altii baieti si cu el doar daca te intreaba si raspunde'i frumos.Nu poate sa se joace in halul asta cu sentimentele tale, nu merita nimic daca face asa fara un motiv. Take care!kiss

| mika a răspuns:

Mi-a spus ca eu trebuie sa il ajut sa simta mai mult - prin acest ajutat el vrea sa se culce cu tine gresesc?

| @ll3xXx@NdR@ :x a răspuns:

Tot ceea ce trebuie tu sa stii este ca doar el este cel care pierde. daca te vroia cu adevarat nu iti spunea tie sa il faci sa simta mai mult... daca e genu de baiat care trebuie implorat de o fata nu o face! tu ai incercat daca vrea si el, si daca te place si el va face el urmatorul pas, de ce sa incerci tu din nou? pentru ati face la fel? asta vrea el.si nu fugi.ba din contra fal sa vada ce a pierdut si sa realizeze cu adevarat ca esti suparata pe el.((si sigur esti))! fuga nu e o solutie.nu il mai baga in seama.desi stiu ca iti e greu dar cum el te va crede super indragostita asa va crede si ca tia trecut si ca de fapt nai fost asa o cucerire de a lui... ignora-l si te va dori mai mult asa se intampla de fiecare data asta este parerea mea. poate nu e cea mai buna dar te-am ajutat cu un sfat! kiss BAFTAbatting eyelashes

| geo_2577 a răspuns:

Ma ancutza u incearca doar sa vezi daca mai vreai sa fie cu tine dai mai multa atentzie si poate vei reusi iti urez noroc. pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Stai linistita! Atat iti pot spune. Te-a mintit.nu ai fost nici prima nici ultima din viata lui, bine macar ca a recunoscut. Din pacate asta te-a ranit pe tine.Nu e cazul sa fugi nu stiu unde pentru ca nu il uiti asa, ca fugi sau nu ai aceleasi ganduri si aceleasi sentimente.nu este nici o diferentahappy. Esti mica, el nu a facut decat sa profite de chestia asta si nimic mai mult...parerea mea ar fi sa il lasi in legea lui, e prea mare si pe cat e de mare pe atat de imatur! Arata`i ca nu te afecteaza stupiditatea lui si sa vezi ce o sa-l ranesti.Si nu, nu trebuie sa il ajuti sa simta mai mult pentru ca el nu simte nimic si spune asta doar asa, de fatada. Iar in legatura cu "mereu am avut ghinion in dragoste", ai 13 ani! ai rabdare.ai o viata inainte, gandeste`te! El nu e ultimul baiat straight facesi tu stii astawinking Fii puternica, nu lasa unul ca el sa te supere in halul asta smug Arata`i cat de desteapta esti ignorandu`i prostiilewinking!