| baiatulxboyx a întrebat:

Bun, deci imi place o fata, e in clasa cu mine din clasa a 4-a, acum suntem a 8-a. Suntem prieteni foarte buni, vorbim mult si des, iesim pe afara, ii cumpar chestii, ne ajutam unu pe altu, stam pe acelasi rand, ea in banca din fata mea, mi-a zis de cateva ori daca vreau sa stau cu ea in banca, dar eu fiind obisnuit cu colegu meu din clasa 1, cel mai bun prieten al meu, nu am acceptat, colegii mei fiind foarte nu stiu cum sa zic, imediat cum cineva vorbeste cu o fata fac ca toate animalele zicand ca "vaii, x iti place de y >: ", in ultima vreme am incercat sa o mai ignor pe la scoala, sa numai fiu asa vorbaret cu ea si sa vad daca da roade...

Ce sa fac? Cum as putea afla daca suntem doar prieteni buni sau am putea fi mai mult de atat, am mai incercat odata acum vreo 3 luni insa atunci ea era cu un coleg, ma rog, nu o relatie oficiala si de aceea am si incercat, acum insa ea numai e cu respectivul, nu-i mai place de el, e singura.

3 răspunsuri:
| Dreamin a răspuns:

Da ce profta de tine laughing) ii cumperi chestii ...isiti odata la un suc si intrabo ce simnte pentru tine. sau pe mess daca esti mai timid

| Johnny_6115 a răspuns:

A pai daca o ti tot asa maine poimaine ti-o luat-o altu nu mai fi "tipul simpatic" asta duce la cel mult sa fiti doar amici si asta e ultimu lucru pe care il vrei.Pai si mi-e mi s-a intamplat incearca pe mess sa o intrebi de cine ii place si chesti de genu. Iar daca o sa zica si sunt convins ca o sa zica. Zimi tu primul si atunci ii zici ca iti place de ea.Asa fac eu si merge tot timpul.Vezi si tu ce faci. Fundita :d?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreab-o daca ii place de tine si ea va raspunde