| AnnaS98 a întrebat:

Bun. faza e ca prietenul meu pleca in tabara, apoi in strainatate si apoi la bunici si n-o sa-l mai vad pana la toamna. il iubesc enorm si el la fel. nu stiu ce sa fac ca sa ma ajute sa trec peste o depresie pentru ca el a venit de cateva zile si pleaca poimaine sau raspoimane. am fost asa trista si insingurata pentru ca nu l-am vazut timp de 4 saptamani, dar mite dupa o luna jumate. la ce sa ma gndesc ca sa nu mai fiu asa depresiva. mentionez ca m-am certat cu cea mai buna prietena, iar ceilalti prieteni ai mei (care sunt in nr de 2) nu dau de ei. altii nu mai am. deci trebuie sa ma confrunt singura cu totul. idei? raspunsul cu cele mei bune idei etc. primeste funda. toate vor primi vot

Răspuns Câştigător
| TasteMyDream a răspuns:

1: de ce nu te duci si tu cu el in tabara sau la bunicii lui? Eu asa as face laughing. In legatura cu prietenii,incearca sa te impaci cu prietena ta cea mai buna. Sunt sigura ca o sa rezolvati totul. Si daca nu poti pleca nicaieri cu el, incearca sa iti faci iesiri din casa. Du-te la o plimbare, iesi la un suc.incearca sa iesi din starea asta si ai sa vezi ca totul o sa fie ok. Uita o secunda ca nu e langa tine. Good luck thumbs up

1 răspuns:
| SunShine_6784 a răspuns:

Vad ca nu ai dat funda deci o sa iti rasp si eu happy...DA, din pacate trebuie sa te confrunti singura cu totul daca zici ca te`ai certat si cu cea mai buna prietena si de ceilalti nu mai dai straight face E naspa daca zici ca pe prietenul tau o sa-l vezi la toamna straight faceinsa mi se pare ciudat ca ai folosit cuvantul "depresie "! Cum adica sa treci peste o depresie?! totusi ai 12 ani din cate vad "anutzic98 ".Nu mai pune atata suflet de la varsta asta intr-o relatie. Sper ca nu te`ai suparat pe mine dar asta e si realitatea la 12 ani nu poti spune ca "il iubesc enorm si el la fel"pentru ca inca e o varsta mica si nu poti sa zici ca il iubesti 100% sau ca ai incredere in el 100% pentru ca inca sunteti copii, si chestia cu depresia e chiar ciudata...EU ITI UREZ SUCCES IN CONTINUARE SI UN SFAT : NU PUNE ATATA SUFLET DE ACUM INTR`O RELATIE PENTRU CA MAI TARZIU O SA REGRETI! O SA AI TIMP PE LA 18 ANI CHIAR SA TE DUCI SI TU CU PRIETENUL TAU IN TABARA! Inca odata, sper ca nu te`ai suparat pe mine dar asa este! Nu esti singura cu probleme de genul asta la varsta asta, si mai tz o sa regreti! happy :*:*:*:*pup:*[e alegerea ta cui vrei sa-i dai fundita intre mine si "TasteMyDream"]:*