| Roxidd19 a întrebat:

1. Ce imi recomandati pentru epilare? crema, aparat sau ceara? 2.Cat costa o crema sau ...cam cat m-ar costa daca ma epilez cu ceara? mersi anricipat si CATEGORIC FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Bellynda a răspuns:

Ceara i buna,gasesti ieftina,dar daca nu stii sa te faci si ii prea fierbinte risti sa te arzi, la salon ii mai scump, dar avantajul ca 3sapt nu ai treaba,cu crema ii mai simplu si max o saptamana nu ai treaba, spuma epilatoare veet ii buna si daca ai pielea mai sensibila, nu te iriti.cu bicul nu incerca, te tine 2zile si dupa aia iar,multa munca si in plus parul devine ca barba la barbati,negru si aspru. aparatul ce smulge ii ffff dureros,pentru mine,in plus am cumparat unu ce mi a fost recomandat si degeaba,dar dupa un timp te obisnuiesti, ii nasol ca tot mai raman fire, ca firul de par creste in doua etape si ca sa te mai chinui inca o tura dupa cateva zile...nasol,mie nu mi convine,deci cel mai ok ii crema sau spuma epilatoare, simplu si esti multumita, costa 15lei cred si te faci de cateva ori cu un tub,iti recomand Veet ii super,sau inca ceva benzile cu ceara, simplu de utilizat si ii super ok, chiar mai bine decat crema happy succes

6 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna eu iti recomand ceara si crema.Crema te tine 1 saptamana,iti lasa pielea fina,nu te iriti(atata timp cat te uiti pe instructiunile de folosire) iar ceara recunosc doare,dar merita pentru ca parul creste mai greu cam intr-o luna maxim, lasa pielea fina, firele ies de la radacina.Cel mai bine este sa te faci cu ceara la salonul de cosmetica.Pretul unei creme este intre 10-20 de lei iar la salon platesti vreo 30-35 de lei, dar meritawinkingNumai bine.

| blackrose269 a răspuns:

Cea mai buna e ceara dupa parerea mea.iti trage firele de par din radacini.depinde unde mergi sa te epilezi, asa nu prea stiu cat costathinking a si cu aparatul e cam la fel ca si la ceara.

| cosmin21 a răspuns:

Iti recomand crema, e cel mai usor de folosit, nu doare si nici nu costa mult.

| Horanhugsme a răspuns:

Eu tiasi recomanda o crema dar...nu stiu cat costasad si eu folosesc crema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Cel mai bine este să te faci cu cremă, aceasta nu îți strică picioarele, nu ți le face urâte. O cremă poate fi și 10 Ron, 17 Ron depinde de cremă. Dacă te faci cu ceară ustură. I-ați o cremă și convinge-te, dacă nu îți place i-ați aparat. Pa, pa!

| Anonimul94_2238 a răspuns:

Aparat