| OanaBeautiful a întrebat:

Ce fel de epilare recomandati (cu aparatul de ras, cu crema, cu aparat electronic sau cu ceara )? Funda pentru raspunsul cel mai bun

Răspuns Câştigător
| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Cu aparatul, dar este destul de dureros sau cu ceara. De preferat sa te duci la un salon specializat pentru a te face cu ceara. Cu aparatul de ras, crema sau benzile cu ceara nu faci treaba! Cu aparatul de ras iti vor ramane urma, cu crema nu o sa ai rezultate si nu e buna pentru piele, iar benzile smulg doar firele mai lungi. Cele scurte iti raman acolo. Funda? puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Cu benzi de ceara pentru fata si zone intime...
Si mi-e indiferent intre epilator si crema depilatoare, dar mi se pare mai practica crema.
Epilatorul daca tii neaparat sa te epilezi mai rar..nu odata la 2-3 zile ci odata la saptamana.

| măcheamăăăî a răspuns:

Cu aparatul e cel mai bine, deoarece indeparteaza si radacina astfel incat parul va creste mai greu.(2-3 Saptamani) big grin

| DyNo a răspuns:

Eu as recomanda: cu crema, cu aparatul electronic si daca este destul de suportabil pentru fata/femeia respectiva si cu ceara. Funda?

| elenusa12 a răspuns:

Cu aparatul electronic, parul va creste mai incetm, daca te epilezi cu cel de ras va arata urat cand va creste.