| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Aceasta intrebare este adresata celor care merg la debate.Ce va place la debate?

2 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Mă alătur unei dezbateri doar dacă sunt pregătit cu informații despre subiectul dezbătut. Prin afirmații, raționament, dovezi, exemple și idei ale unor indivizi, îți poți da seama că tu vedeai subiectiv o anumită temă.

| Mirela0876 a răspuns:

Cand mă gândesc la dezbateri asta mi vine in minte;

Exprimarea opiniei libere
Analizarea din diferite perspective ale subiectului Conturarea argumentelor și a exemplelor după bunul plac.