| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU! Aceasta intrebare este adresata fetelor.Cum ii spuneti unui baiat ca va place de el?

Răspuns Câştigător
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Bună.
Nu îi spun niciodată. Aștept ca el să facă primul pas.Bineînțeles,tu poți fii mai îndrăzneață și în timpul unei discuții despre un film sau orice alt ceva, ai putea să-i spui: "Știi, eu te plac mult!".
Pa, pa.

| Kosminutza12 a răspuns (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Ai dreptate! Ale, eu te sfatuiesc sa nu sari direct in bratele lui! E mai bine sa te lasi greu, asta ii face pe baieti sa te placa si mai mult! Daca chiar te place, va observa ca il placi din gesturi, discutii, comportament etc! Si va face el primul pas! :;

6 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Nu mi-am arătat niciodată sentimentele față de cineva, nici măcar față de părinți.
E foarte greu să-i spun cuiva ce simt eu cu adevărat, dar desigur, nu imposibil.
Când îmi va plăcea de un băiat atât de tare încât îmi va sări inima din piept, atunci poate îmi voi face curaj şi îl voi lua tare, dar până atunci să-ţi spun ce planuri am eu.
Să zicem că sunt la școală. Sunt ultima care iese din clasă, şi dintr-o dată mă întâlnesc cu el pe hol.
Mergem împreună spre ieșire, până când rămânem singuri pentru câteva secunde.
Atunci, fiind singuri, îi spun direct "știu e o prostie dar, m-am îndrăgostit de tine".
După, ori va face el următorul pas, ori voi fugi de el din cauza rușinii.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu i-am spus niciodata unui baiat ca il plac.
L-am lasat pe el sa dea primele semne, apoi le-am dat si eu pe ale mele.
Si mereu reusesc sa am baietii care imi plac.
Nu-i spune ca il placi, e urat!
Da-i de inteles. fii diferita cu ea, fata de cum esti cu restul baietilor.
Starneste-i interesu'!

| SecretLady91523 a răspuns:

Paii Sunt o persoana al naibii de balbaita. Ultima data cand am facut asta, eram in cantina liceului si era un baiat cu care ma intelegeam foarte bine si i-am spus din senin...tre' sa vorbim. Si ne-am pus pe 2 scaune langa si m-am balbait vreo 5 min ca o proasta fara sa reusesc cevalaughing. El statea pur si simplu si zambea. Si dintr-o data se ridica, ma ciupeste de obraz si imi spune:vorbim mai tarziu. FUUUUUUU....CK!laughing I mean, wtf?laughing) Dupa am aflat ca si el ma placea doar ca era o chestie complicata. Si, si in prezent suntem cv gen:ne placem dar nu suntem impreunastraight face "Just friends":d

| apocalipsa25 a răspuns:

Salut, mai inti trebuie sa te impreitenesti cu el, apoi sal inviti la o plimblare sau altceva si cind vei vede ca el e pregatit sa auda asa ce va de la tine atunci ii spui... succes

| OOo9 a răspuns:

S-ar putea ca atunci cand ii vei spune ca iti place de el sa faca misto de tine, asta in cazul in care nu-i place de tine....asa ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa incerci sa-l faci sa te placa, puteti deveniti prieteni buni si dupa care ii poti spune sau ii poti arata ca iti place de el. Succes!