| anonim_4396 a întrebat:

aceasta intrebare este mai mult adresata fetelor. De curand am intrat la varsta pubertati si mi se pare cam ciudat am trecut prin multe schimbari si mi sau intamplat multe, ce sa fac. va rog sa ma ajutati! Funda

Răspuns Câştigător
| alexiaa a răspuns:

Daca nu poti sa te imprietenesti cu mama ta, incearca sa o faci cu o persoana apropiata ca varsta de tine.Toti am trecut sau trecem prin asta, asa ca cineva o sa te inteleagahappyImportant e sa iti alegi cu grija prieteneletongue si sa nu o iei pe "cai gresite". Daca vrei sa vb.mai multe poti sa-mi trimiti un mesaj privat, poate o sa te pot ajuta mai mult, daca imi spui mai multehappy

2 răspunsuri:
| Elena_2923 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic! Este ceva normal... odata ce iti vine menstruatia nu mei esti copil, te dezvolti, apar multe schimbari...nu te speria pentru ca e ceva normal:*

| happydrug a răspuns:

Salut.

Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu mama ta despre aceste schimbari happy sau cu o persoana mai in varsta de sex feminin de care esti mai apropiata...

E normal sa te simti ciudat in peroada asta, poate chiar sa o iei putin razna. Te schimbi, te transformi din fetita in adolescenta, iar apoi in femeie...Ce sa faci? Sa lasi totul sa se intample de la sine. :p