| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2-3 saptamani cea mai buna prietena a mea a inceput sa isi petreaca mult timpul cu fosta noastra cea mai buna prietena.Sa va explic de ce este "fosta" prietena.

Anul trecut, eu si c.m.b.p. nu am mai vrut sa fim prietene cu ea deoarece ne mintea mereu.C.m.b.p. a fost cea care a urat o cel mai mult.
Dar s-a mai intamplat ceva acum cam 2-3ani.cand fosta.c.m.b.p. avenit la noi in clasa si am devenit prietene (eu, ea si c.m.b.p.)pana cand ne am certat dar la inceputul anului scolar viitor ne am impacat si asa am devenit toate c.m.b.p.(pana acum un an pana nu am mai fost si am povestit un pic mai sus)

Acum, sa ne intoarcem acum 2-3 saptamani(cand inca o uram ).eu am intrebat o pe c.m.b.p. ce va face de halloween.ea mi-a zis ca se va duce la o petrecere unde s-a dus si anii trecuti si ca nu se va duce in nici un caz la fosta c.m.b.p.(cum ne am dus eu si ea anul trecut)dupa cateva zile, jucam un joc, si am bagat o si pe fosta c.m.b.p. pentru ca e totusi colega noastra... dupa 1-2 zile a inceput sa stea mai mult timp c.m.b.p. cu fosta c.m.b.p.adica, cat eu,ea si inca o fata (care a devenit buna prietena cu noi)vorbim,fosta c.m.b.p. o ia de langa noi sa ii spuna chestii,si o ia chiar foarte usor de langa noi, iar, cand vorbeste cu ea noi nu o putem lua sa vorbim cu ea.isi petrece mult timpul cu ea in ultimul timp iar pe mine si pe cealalta fata ne cam ignora in pauze.de cand a inceput sa stea mai mult cu fosta noastra.c.m.b.p. a inceput sa imi raspunda cam rece la mesaje si cam nepasatoare(adica a schimbat o).
S a mai intamplat ceva ieri, cand eram la scoala. Tineti minte ca c.m.b.p. mi-a spus ca nu se va duce niciodata la petrecerea de halloween a fostei c.m.b.p? Ei bine....ieri am vazut o cu o invitatie la petrecerea fostei c.m.b.p. (unde a invitat mai cativa colegi de clasa, printre care nu si pe mine sau cealalta prietena).Nu mi-a zis ca se duce si am aflat singura cand am vazut invitatia si am intrebat o daca invitatia este de la fosta c.m.b.p. si mi-a zis ca da.am intrebat o daca se duce si mi-a zis ca nu stie (desi stiti ca a zis ca nu se va duce la ea)

A si,tin sa va zic ca atunci cand eu si c.m.b.p. ne am certat cu fosta c.m.b.p., fosta c.m.b.p. s-a împrietenit cu prietena celeilalte prietene ale mele si asa le-a despartit pe cele doua, si cred ca asta vrea sa faca si cu mine cu c.m.b.p.

Pe de o parte sunt furioasa pe c.m.b.p. deoarece m-a lasat pentru fosta c.m.b.p. (desi suntem prietene de 8 ani) dar pe deoparte sunt trista si nu vrau sa o pierd.

Ce pot sa o fac sa fie ca inainte?

Si scuze ca am scris un roman.

VA ROG AJUTATI-MA!

1 răspuns:
| Loredanaloveee a răspuns:

Va rog muuult.Chiar nu stiu ce sa fac...