| udisteanuteodora a întrebat:

Am avut o fosta cea mai buna prietena, si cum fac toate prietenele, isi spun una alteia totul. Eu am facut greseala asta, si i-am zis ei de cine imi place. Zilele trecute ne-am certat, iar ea s-a dus la tipul acela si i-a spus ca il plac. Bine, el nu a reactionat, pentru ca eu credeam ca e de treaba. Ieri am gasit telefonul fostei cele mai bune prietene, si pentru ca nu avea parola, am deschis la conversatii. Stiu ca nu trebuia, dar nu m-am putut abtine. Si cine era acolo, primul? Chiar baiatul acela. Nu-mi venea sa cred ca am citit. M-am barfit extrem de mult, si nu imi vine sa cred, pentru caam fost intr-o excursie cu el, si chiar parea de treaba, iar de la fosta cea mai buna prietena a mea, chiar nu ma asteptam. Adica, ok, nu mai suntem chiar la fel de apropiate, dar radem, glumim impreuna. Si cand am intrebat-o de ce a facut asta, a inceput sa ma minta, ca e vorba de alta fata, cu acelasi nume ca al meu, dar chiar nu e adevarat, pentru ca pe nivelul claselor a 10-a, nimeni nu mai are numele meu. Ce sa fac? Mai ales ca e posibil ca el sa o placa pe fosta cea mai buna prietena a mea. Nu imi vine inca sa cred ce au putut sa vorbeasca despre mine. Eu chiar am avut incredere in ei.Am nevoie de ajutor. Va rog, ce trebuie sa fac? I-am dat lui block. E ok? Va rog, chiar am nevoie de un sfat.Mama zice ca nu vrea sa auda, ca inca nu e momentul...dar nu-i vorba de asta. Pur si simplu, simt ca totul se prabuseste in jurul meu. El de cand a aflat ca il plac, imi vorbeste din ce in ce mai putin, iar pana acum mi-a facut 3 farse

5 răspunsuri:
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Daca ati avut o prietenie '' legata '' frumos si armonios nu ar fi trebuit sa faca asta. Deci nu suport chestiile astea eu. Orice ai vorbit cu acea prietena, orice lucru ati facut impreuna etc, nu ii vad rostul ca ea sa il transmita mai departe. E un lucru josnic. star

| udisteanuteodora explică (pentru DenisaNicoletaG):

Stiu...dar ce ar trebui sa fac acum?

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru udisteanuteodora):

Ce poti sa faci, sa inchei orice lagatura cu ea, nu mi se pare a fii o persoana corecta si de incredere, eu nu iti pot controla viata, sa faci ca mine, ca pana la urma e viata ta si tu ti-o construiesti, dar te sfatuiesc sa pleci din jurul acestor persoane, am patit si eu.

| Ara997 a răspuns:

Imi pare rau ca ai ajuns sa vezi ca nu exista BFF si alte rahaturi /.
oamenii sunt manati de interese. in general daca te imprietenesti cu un om, si acest om are obiceiul sa barfeasca cu sigurannta va veni momentul cand te va barfi si pe tine. e lege.
deci alegeti cu atentie prietenii, si nu mai da din casa. adica nu mai spune tot despre tine.
nu mai suferii, ai aflat ce fel de oameni sunt si gata, decat prieteni falsi mai bine deloc.