| Andreeaioan115 a întrebat:

Buna,acum 3 săptămâni mi-a mărturisit faptul ca are deja prietena și sa îmi găsesc pe altcineva, eu ca o proasta i-am mărturisit sentimentele am o făcut o greșeală gravă? Sau deja era totul pierdut

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce greseala ai facut? Ca ti-ai marturisit sentimentele? Nu. S-a intamplat si gata, nu este nicio problema. Treci peste, nu baga in seama.

Acest moment te-a facut doar mai puternica, atata tot.
Daca el avea prietena... pur si simplu avea, totul era pierdut oricum.

Bafta! ^_^

11 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Cred că nu ai greșit pentru că te ajută faptul că ai spus în procesul de a trece peste, însă trebuie să înțelegi că dacă are deja prietenă, nu poți face nimic altceva decât să te retragi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are legătură una cu alta. Ce fundă vrei să dai, pentru ce? Dacă dragoste nu e, nimic nu e. Altul.

| Andreeaioan115 explică (pentru zurick):

Dar îmi este atat de dor de el, este prima iubire la 18 ani?

| zurick a răspuns (pentru Andreeaioan115):

O să-ti treacă, sigur va dura, dar nu ai ce să faci. Trebuie să înveți să recunosti o cauză pierdută când o vezi
El e într-o relație, doar nu te aștepți la ceva telovenistic în care el renunță la ea pentru tine?
Ai răbdare și va fi bine, nu o să-ți mai fie dor de el după ceva timp

| Andreeaioan115 explică (pentru zurick):

Oare m-a lăsat din cauza aspectului fizic? El are o iubita foarte frumoasa, fata din profil. Ma simt oribil

| zurick a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu. E într-o relație, e normal ca ea să fie lumea lui.
Te-a respins pentru că e într-o relație, iar tu ar trebui să înțelegi asta. Dacă ești fata din profil, ești frumoasă.
Vei trece peste asta, o să vezi

| NarcisIfrim a răspuns:

Nu ai facut nici o greseala....ai spus gata, treci mai departe si totul va fi bine.

| Andreeaioan115 explică (pentru zurick):

Fata din profil e iubita lui actuala ((

| zurick a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Schimbă poza atunci
De ce ai ține poza ei?

| Adry05 a răspuns:

E normal să zici că-ți place de cineva, de unde trebuia să ghicești în stele că are iubită? Nu te-ai făcut deloc de râs. da data viitoare ca să eviți așa situații, flirtează cu el și vezi unde se ajunge. dacă sunteți foarte apropiați și flirtați mult și așa dacă te place și e interesat cel mai probabil va face un pas spre mai mult. dacă nu-ți răspunde, înseamnă că nu-i interesat/că e luat

| Andreeush a răspuns:

Ce mai contează?
Dacă ți-a zis că are pe altcineva lasă-l în pace, nu-l mai căuta, nu te mai gândi la el.