| Florescu_Anca_1995 a întrebat:

Buna,acum 5 zile mi-am dat pierce in limba.Am limba umflata si incarcata,dar pe langa acestea,azi dupa ce am mancat si m-am dus sa ma clatesc am observat ca mi-au cazut cativa peri ai limbii fix langa gaura(o particica mica de tot), si se vede gen carne vie.Multi mi-au zis ca este ceva normal, dar as vrea sa ma duc la doctor.Credeti ca este cazul? Antibiotic am inceput sa iau de aseara, ca sa fiu precauta.Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si eu am pierce de 2 saptamani in limba, Am avut o albeata pe acolo, a fost totul ok.Bine ca eu ma joc cu pirsu mereu big grin Ia ketonal pentru inflamati si ia si omez (ketonalu te distruge la stomac, iti da o stare de somnolenta) Oricum, eu numai am treaba, e ca si cand nu las avea in gura, mi sa desumflat limba.Nasol cu mozoalele ca trebuie sa ma abtin straight face

| Northern a răspuns:

Vezi? Asta se întâmplă când încerci să-ți bagi țevi în limbă.
Du-te la medic...

| IuseinLavinia a răspuns:

Ia antibiotic din 6 in 6 ore, mai bine!

| Florescu_Anca_1995 explică:

Deja e a treia zi in care iau antibiotic.Iau din 12 in 12 ore, pentru ca este foarte puternic..Pe langa asta am inceput sa ma dau si cu glicerina baroxata.Mi-a mai trecut rana, dar mi s-a umflat si sub limba putin..si azi ma gandeam sa ma duc urgent la doctor.Credeti ca mi-l scoate? Pentru ca nu imi doresc asta, mai ales dupa cate am suportat.Plus ca mi-l doresc enorm, si o sa mi-l fac din nou dupa ce se vindeca, si sa trec din nou peste toate astea... laughing)