| AnonimnusAno a întrebat:

Aici as ruga sa raspunda doar cei care stiu sigur, studenti sau poate elevi care invata pentru umf Cluj. La tematica la chimie scrie doar "clasificarea compusilor organici". Adica aici intra sa stii totul despre alcani, alchene, alchine, arene etc?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Bineinteles, doar nu trebuie sa stii sa ii enumeri si atat.

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Foarte vast ceea ce precizeaza cei de la cluj. Eu ma pregatesc pentru umf București insa iti pot spune ca la aceasta clasificare da, e bine sa stii tot. Seria omoloaga a fiecarei clase, proprietati fizice, chimice. Pentru ca sigur vor da intre 2-4 intrebari si e bine sa fii pregatit. Mult succes!