| AcTy a întrebat:

Cum as putea sa invat la chimie ca efectiv nu inteleg reactiile la alcani, alchene alcadiene, arene etc etc? Sunt foarte multe si parca cu cat citesc cate un manual cu atat nu mai inteleg, ce puteti sa-mi recomandati? Va rog frumos!?!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

ți-am dat deja două sugestii - nici un feed back?

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Chimia nu se invata doar citind, chimia se invata cu pixul in mâna. Ești la lecția alcani sa zicem.
Scrii de mâna toți compușii, citești reacțiile, apoi le scrii treptat pe hârtie și de o suta de ori dacă trebuie pana le intelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putan
Puten
Putin Vladimir big grin