| Mycutsa a întrebat:

Buna all. am si eu o poblema sad. sunt cu un baiat de o luna si nu prea comunic cu el. sad sunt inchisa in mine... nu ii pot spune direct daca ma deranjeaza ceva... cand ne intalnim l fel, nu prea comunic cu el. ce pot sa fac sa ma schimb? va rog din suflet ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac. imi e teama ca il pot pierde din cauza asta sad dau funda cui ma poate ajuta

3 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Tocmai aceasta teama de a-l pierde ar trebui sa te faca sa-ti schimbi atitudinea.
Gandeste-te ca in felul asta, el nici nu stie cu cine este prieten, nu te cunoaste.Intr-o relatie de prietenie,cunoasterea partenerului,cu bune si cu rele,este foarte importanta.
El si-a facut o anumita imagine despre tine,dar intr-un fel este falsa.
Cred ca ar trebui sa te grabesti si sa-i arati cine esti cu adevarat, ca sa nu ai surprize neplacute mai tarziu, si sa nu poti gasi rezolvare pentru eventuale probleme ce ar putea sa apara in viitor.
In plus, aceasta atitudine iti va afecta toata viata, daca nu ai curajul sa arati celor din jurul tau cine esti cu adevarat.
Invinge-ti teama!

| DDoctorita a răspuns:

Hmm, esti la inceput de relatie, mi se pare ceva total normal!

Pana o sa incepi sa prinzi putin scantei, putina incredere, pana ai sa vezi cum decurg lucrurile, daca e ceva serios sau nu, e normal sa fii asa.

Sunt sigura ca timpul le va rezolva pe toate, nu incerca sa precipiti lucrurile, chiar nu are rost! Si nu, nu te mai preocupa din aceasta cauza, chiar nu are rost! =)

Răspuns utilizator avertizat