| RoOxX a întrebat:

Buna all!
Imi place de un baiat de ceva vreme. El este de varsta mea. Dar nu stiu daca el ma place sau nu.Adica uneori inteleg din comportamentul lui ca ma place, alteori ca ii sunt indiferenta.Deci, de fiecare data cand ne vedem prin pauze, se uita indelung la mine, parca ma analizeaza, parca s-ar uita direct in sufletul meu ca sa zic asahee heeDe cate ori sunt cu el si cu alti prieteni si pun o intrebare, el imi raspunde imediat.Intr-o zi se plimba prin careu cu amicii si am impresia ca incerca sa imi atraga atentia.Si eu de cate ori am ocazia ii atrag atentia, dar el nu face nimic.Imi da senzatia ca nu-l interesez.Nu am curaj sa-l intreb daca ma place sau ceva.Va rog, ce pot sa fac in afara de intrebat daca ma place.
Va roog.

5 răspunsuri:
| ELena_1470 a răspuns:

Pai incearca sa te apropii de el. imprietenestete cu el cerei id`u de mess in pauza du-te intra in vorba cu el, fii mai apropiata lui. Asa el o sa aiba incredere in tine si o sa fiti buni prieteni. dupa aia ii spui stii imi place de tine. si vezi cum reactioneaza. Dar asta sa i`o spui face to face... pe mess posibil sa reactioneze ca un `smecher`.
Face to face o sa ii simti si tu dupa expresia fetei ce are de gand. daca se inroseste fii sigur ca il intereseaza asta si posibil ca o sa spuna ca si el te place...depinde cat de timid este.:***
Sper ca te-am ajutaatlove struck
Baftalove struck... :*:*:*: funda?puppy dog eyes

| BLG a răspuns:

Daca iti este rusine sa il intrebi mai bine rogi o prietena sa te ajute sau intrebi un prieten comun.

p. s. la mine a functionat, sper sa functioneze si la tine:*:*

| annyannya a răspuns:

Poy incearca sa te apropii cumva d el.

POAte printr-o activitate sau prieteni comuni.

In primul rand incearca sa-i fi amik. si dupa va veni totul d la sine. smug

Sper ca te-am ajutat.:*:*
funditSaa?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vb cu el asa o sa reusesti. iti garantez

| alyna_4617 a răspuns:

Pai incearca sa comunci cu el sa i fi cea mai buna prietena si apoi intreaba-l daca ii place de cineva chestii sperr ca te-am ajutat happy