| Qwwww a întrebat:

imi place de o fata dar nu stiu cum sa-i spun asta si sa-i atrag atentia o vad mai tot timpul dar nu am curaj sa intru in vorba cu ea.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece se pare ca nu esti un tupeist si din acest motiv nu ai suficient "curaj" incat sa-i spui in mod direct, fata in fata, care sunt sentimentele tale amoroase fata de ea, transmite-i sentimentele si dorintele tale ori in scris, ori prin orice alt mijloc de comunicare. Succes!

3 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Poti sa te bagi in seama cu ea cand o vezi singura prin oras si sa o inviti la un suc.

| OnuOnulică a răspuns:

Scapă de frică și fă-ți curaj și spune-i că-ți place de ea. Timiditatea nu te ajută cu nimic în viață.

| Lav1niia a răspuns:

Nu o să realizezi nimic în viață fără să ai puțin curaj. Nu-ți mai fie așa frică, spune-i ce simți, în cel mai rău caz o să te respingă. Nu e sfârșitul lumii. Dar e mai rău să te simți nasol din cauză că n-ai încercat decât să te simți nasol că ai încercat și te-a respins. Baftă!