| Axel22 a întrebat:

Imi place de o fata si habarn-am cum sa-i atrag atentia! Deci nu prea se uita la mine in pauze (ea e in alta clasa) ma chinui sa-i atrag atentia! Sa intru in vorba nu prea reusesc, si ma simt ciudat, confuz, cand ajung la scoala imi zic ca azi vb cu ea si fac cunostinta si alea alea, dar cand ajung parca nu pot sa dau un cuvant! Si cand ajung acasa ma loveste puternic dorinta de a mai fi inca o zi in scoala! Deci nu stiu cum sa prind curaj ca noapte nu pot dormi ca tot cu gandul la asta is.straight face

Ce sa fac? Ca pana acuma am urat scoala ca pe diavol! Acum abia astept sa ajung acolo doar pentru a o vedea pe aia macar laughing

Ce pana mea sa fac? Cum sa am curaj?

Răspuns Câştigător
| Elisa512 a răspuns:

Hey! Ai un prieten foarte bun? Daca da atunci e perfect! Poti sa te duci la ea, sa faceti cunostinta, si sa o intrebi ei ce-i place ( sau sa gasesti tu un subiect comun despre care sa vorbiti).
In legatura cu timiditatea asta care la un momentdat ne cuprinde pe toti, ei aici v-a interveni prietenul tau. Puteti sa va stabiliti un semn dinainte sau sa-i spui:
"Daca vezi ca nu ma descurc inventeza o scuza si ia-ma de acolo te rog!"

Ei asta a fost doar o propunere.:-) :-) :-)

Acum depinde si de fata...si de tine si de preferintele voastre, adica:
Daca deja va cunoasteti de ceva timp, poti sa-i spui ca o placi, daca nu, ei asta e o alta teorie.
Poti sa te duci la ea, sa faceti cunostinta, sa vorbiti putin( poate reusesti sa strecori si un banc ici-colo, pentru ca rasul e cea mai buna metoda sa atragi o fata) si la sfarsit ii faci un compliment, dar nu unul de genul "imi plac ochii tai". Nu! Incearca sa fi mereu original. Si trebuie sa fii tu insuti. A! Si nu uita! Nu grabi lucrurile! Nu-i spune din prima ca o placi fara ca ea sa-ti cunoasca macar numele.

Ei asta a fost o idee. Daca vrei sa iti dai un aer misterios poti incerca chestia cu admiratorul secret. Daca e genul acela de persoana o sa adore asta!

Si in legatura cu acest sentiment numit curaj, ei bine, el nu se afla in nici o persoana. Curajul acesta este doar o masca pentru a ascunde frica. Sincera sa fiu... nu prea cred asa de mult in el. Daca o placi cu adevarat, ii vei spune ( la momentul potrivit) ca o placi, fara sa depinzi de curaj sau frica.

Sper ca te-am putut ajuta si scuza-mi greselile de scriere dar scriu mult si foarte repede si nu mai tin cont.
Bafta cu acea fata!

| Axel22 explică (pentru Elisa512):

Ms mult, dar cand o vad cu un alt baiat, chiar jucanduse doar razand, ma intristez si dupa cateva min imi vine gandul ala in minte : ''n-am stat ca prostu noaptea sa ma gandesc la ea ca acum sa renunt!''. Dar voi incerca, mersi mult pentru raspuns big grin

5 răspunsuri:
| Axel22 explică:

P.S mai astept raspunsuri, multumesc!

| zuumy a răspuns:

Mai uita-te si tu dupa ea si cand trece pe langa tine II ZAMBESTI (mereu)si zii macar un "buna" si in urmatoarea pauza,mergi la ea (sau cand e singura) si e bobocel? in ce cls e? daca e bobocica ii zici "buna,ce faci? cum e la liceu? (astepti sa iti raspunda evident),o intrebi la ce profil e (ea iti raspunde) si apoi zici..."aha.ok,pai... poate mai vorbim. ceaw!" (si ii zambesti) apoi continui sa ii zambesti, o saluti, si peste un timp, intr'un moment favorabil ii ceri fb-ul, mess-ul sau nr de telwinking Baftaawinking

| Axel22 explică (pentru zuumy):

I-am dat deja cerere pe fb dar inca n-a acceptat dar nici nu a respins, vreau sa vb cu ea pe net ca nu o sa ma ia emotiile asa ca in real. Plus ca ea e inscrisa intr-un proiect ca sa invete mai bine si acum abia astept sa se deschida iar inscrierila ca sa ma inscriu si eu laughing

| zuumy a răspuns (pentru Axel22):

laughing) mai ce fata buna...cu ocazia asta (ea) te tii si tu de scoala..si iauzi ca te mai inscrii si la proiect...laughing) e bun maiwinking