| euelissa a întrebat:

Buna alll, as vrea sa invat web design si nu stiu cu ce sa incep... am tot vazut diverse : php, css, sql dar nu stiu ce programe trebuiesc instalate pentru ca sa imi ruleze codul din html... Va rog sa ma ajutati si pe mine, pentru ca sunt la inceput si nici nu stiu unde sa ma informez corect big grin

3 răspunsuri:
| SpookyKid a răspuns:

Nu trebuie nici un program descarcat pentru html uite un site care n-i la dat profa la orele de tic
aici gasesti tot ce iti trebuie a tutoriale
http://www.drogoreanu.ro/

| owneriest a răspuns:

Salut! Poate am intirziat dar oricum... daca cunosti HTML invata si CSS iar daca cunosti si pe acesta un program bun pentru rulare si incarcarea codului pe server este Aptana Studio 3 in care poti rula si html si css si php si javascript etc. sper ca te-am ajutat

| beng a răspuns:

Elisa, un web designer lucreaza cu html, css si javascript (inclusiv jquery). PHP e deja pentru programatori.
Daca ai nevoie de tutoriale, da-mi un mail pe beni@beng.ro si iti dau ce ai nevoie