| Xairyx a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa incep sa lucrez ca freelauncher. Ma pricep bine la web design, insa nu stiu cum sa incep sa am clienti. Am pus anunturi pe diverse site-uri, dar nimeni nu m-a contactat. Ati putea sa ma ajutati cu niste sfaturi?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca freelancer nu astepti sa fii cautat ci cauti tu proiecte pe net

| Xairyx explică (pentru suntserios):

Am cautat crede-ma, insa majoritatea aveau nevoie de angajati nu doar de niste servicii si nu imi permit sa lucrez ca angajat deoarece sunt la liceu si nu am un program liber regulat.

| suntserios a răspuns (pentru Xairyx):

Pe site urile de freelancer nu cauta nimeni angajati

vezi upwork.com

| cristimihailov a răspuns:

Ce cunosti mai exact?
Poate as avea ceva pentru tine.

Pe privat te rog.

| Xairyx explică (pentru cristimihailov):

Am mentionat mai sus ma pricep la web design. Adica cunosc html, css, ilustrator si photoshop

| cristimihailov a răspuns (pentru Xairyx):

Javascript/jquery? Bootstrap?
Knockout?

| Xairyx explică (pentru cristimihailov):

Stiu si putin javascript si jquery, depinde pentru ce.

| cristimihailov a răspuns (pentru Xairyx):

Pt un web application.

| Xairyx explică (pentru cristimihailov):

Hai in privat sa imi spui ce anume ma exact.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te peste categoriile de pe themeforest, creativemarket, mojomarketplace. alege una care iti place si arde-o creativ acolo

sa imi spui ce ai decis ca s-ar putea sa te ajut eu