| Okin14 a întrebat:

Am 1, 68 inaltime, 56 kg.14 ani
Ar trebui sa mai slabesc?
Am avut 59 la inceputul lunii septembrie, iar de atunci... nemaimancand dulciuri. doar uneori si facand cateva abdomene la 2 zile am slabit 3 kg pana acum
Vreau sa spun ca doar dulciuri n-am mancat in rest mancam mancare. destul de multa happy
Un sfat : daca ar trebui sa mai slabesc si cateva exerciti eficiente big grin Multumesc, funda!

Răspuns Câştigător
| NoName05291 a răspuns:

Daca ai mai slabi un kg ar fi perfect. Uite cum am slabit eu: am mancat dimineata si la pranz destul de consistent, iar seara decat un fruct, doua. La fel ca tine nu prea am mancat dulciuri si mai faceam din cand in cand exercitii fizice la sala( banda, bicicleta etc)Am tot 14 ani, 1, 68 si 51 kg. Nu iti recomand sa ajungi ca mine. Eu nu am depasit niciodata 54 de kg, la tine ar fi o schimbare prea drastica. Succeswinking PS: dupa ce ai slabit trebuie neaparat sa faci sport ca sa iti tonifici corpul

5 răspunsuri:
| Carmen100 a răspuns:

Nu mai trebuie sa slabesti, esti foarte bine asa si vreau sa te felicit pentru ca ai avut vointa sa slabesti happy

| DiidiiDuuda a răspuns:

Degeaba incerci sa ti dieta, sau sa slabesti mai ales ca ai 14 ani, eu am la fel si tot am in jur de 50-55 kg dar la anii astia nu poti sa ti dieta, ti sa te imbolnavesti eu am fost la medic si a spus sa nu fac nimic in privinta asta incep sa ma dezvolt sunt fata! ai sa te imbolnavesti daca ti o dieta drasticawinking

| HaHaGirl a răspuns (pentru DiidiiDuuda):

Nu este adevarat deloc...tocmai pentru ca esti fata trebuie sa te intretii, nu te linisti cu gandul asta si sa incepi sa bagi ca sparta in tine daca ai 55 de kg de sarbatori vei mai pune poate 2 kg sa zicem ajungi la 57, ai grija ca nu e bine, fa sport si din cand in cand mai tine o dieta de detoxifiere daca nu CELULITA iti va deveni dusmanul nr 1...ca sa slabesti nu ai nevoie de diete drastice. poti manca consistent si sa slabesti. poti manca chiar si dulciuri. spre ex eu mananc ciocolata alba aproape zilnic mananc un cub 2 nu-mi lipseste niciodata din geanta, am 44 de kg si 1.74 mai sunt si model, dar dupa cubu ala de ciocolata merg la sala 1-2 ore, sau fast-food, dar la fel dupa 1-2 de sala sau 5-6 km alergat..nu te linisti cu gandul ca esti prea mica pentru o dieta..nu-ti recomand greutatea mea pentru ca este foarte greu de intretinut la fel si cele 50 de kg imediat sarila 52

| ralluu25 a răspuns:

Pentru varsta si inaltimea ta e foarte bine cum esti. Incearca sa eviti macarea bogata in calorii si dulciurile.