| NoSwear a întrebat:

am 10 ani. aproape 11. ce scrisoare sa-i fac Mosului? Dati-mi cateva idei big grin

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Oh, ce tare, cineva care încă scrie scrisoare Moşului big grin
Nu încerc să fac mişto, serios e tare, nu am auzit de mult timp de aşa ceva, decât în filme.

Păi, ne întrebi ce ţi-ai dori sau cum ai vrea să scrii scrisoarea? big grin
Că de dorit e clar că ai idei, nu? laughing
Dacă e vorba de formulare, îl saluţi pe Moşu', îi spui că el ştie oricum că tu ai fost cuminte sau rea aşa că nu-i spui ce ai făcut bine sau rău anul ăsta, îl rogi ca să-ţi dea ce crede el că este potrivit pentru tine dintre lucrurile pe care le doreşti tu, şi apoi înşirui acolo tot ce ţi-ai dori big grin Eu aşa făceam laughing Apoi îi spui că-l aştepţi, sau că vrei să-l vezi sau ştii tu ce mai scrii acolo, îl saluţi şi gata. Poţi face şi nişte desene, sau adaugi ce detalii vrei tu.
Sper că te-am ajutat happy

Crăciun fericit laughing >big grin

9 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Scrie ce`ti doresti si da`i mamei tale sa o expedieze la mosul happy Multumeste`i pentru cadourle de anul trecut si spune`i cat ti-au placut. Mult noroc cu scrisoarea happy

| pwp a răspuns:

Draga mosule, am fost foarte cuminte anul acesta, i-am asculatat pe parinti si am luat note bune.imi dorec de la tine(ce iti doresti u)
daca poti, te rog sa imi aduci ce am scris pe lista.
pa-pa

| saymoon a răspuns:

Offfff chiar ca TPU e invadat de copii.De unde sa stim noi ce ti doresi tu? N ai parinti? intreaba i. Spunele mama vreau aia, tata vreau aia.

| oAnna a răspuns:

Pai sa faci o scrisorica mosului cu ce crezi tu ca meriti, la cat ai fost de cumintica big grinbig grin cere-i o carticica de povesti happy sau o hainuta, o caciulita, o ciocolata, o hainuta si ceva bun big grin da?

| mada_9093 a răspuns:

Buna! in scrisoare poti sa scrii tot ce iti doresti iar mosul iti va aduce ce meriti sau ce crede ca ti se potriveste happy. am citit si am vazut ca multi ti-au zis ca nu exista mos craciun sa stii ca daca tu crezi in el exista daca nu nu (e o tradiitie ca de craciun se pun cadouri sub brad si eu am crezut in mos craciun pana intr-o seara cand i-am vazut pe parintii mei punand cadouri sub pom si totusi asta e traditia si va veni timpul cand vei fi si u mamica si vei proceda la fel asa ca nu te supara ca nu exista mos craciun si nu le spune parintilor ca ti-ai dat seama daca le spui o sa isi piarda din farmec sarbatoarea )
sper ca te-am ajutat
succes!

| Kittynika a răspuns:

Nu exista Mos Craciunhee hee...eu styam asta deja la 10 ani.la baba si mosu de parinti spune-le ce vrei de Craciunlaughing

| Afdsa a răspuns:

Buna.Pai. daca tot crezi in Mos Craciun. ii "trimiti" o scrisoare in care scrii ce vrei tu, ce-ti doresti sa-ti aduca Mosul, si dai scrisoarea unuia dintre partinti.Si de Craciun vei avea ce-ti doresti.
xD Pa, pa!

| florinnica83 a răspuns:

Buna, eu am 28 de ani si pot sa recunosc ca eu inca mai cred in Mos Craciun. si in fiecare an pe data de 24 spre 25 decembrie obisnuiesc sa scriu o scrisoare adresata lui Mos Craciun, unde ii scriu tot ce imi doreste sufletul si cu multa credinta ma incred ca va fi citita si tot o data ascultata. la orele 12 noapte in acele zile 24- 25 Decembrie ies afara cu familia mea si ii dam foc dupa care il rugam pe Nos Craciun sa aiba grija ca in parcursul anului ce vine sa ne inplineasca dorintele scrise in acea scrisoare. crede-ma ca de 7 ani fac acest lucru si de fiecare data de cate ori am facut-o Mos Craciun mi-a respectat dorintele. dar totul se bazeaza pe credinta si incredere ca el exiosta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mosu nu eXista!