| MissIoana2002 a întrebat:

Sora mea mai mica are 11 ani si s-a uitat la Supernatural si acum nu mai poate dormi noaptea nici daca doarme cu mine in camera, a spus ca ii e frica de Bloody Mary dar ii poate spune numele in oglinda cu curaj.Ce sa fac? Va rog ajutati-ma si scuzati-ma daca am gresit categoriabig grin

32 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu o mai lasa sa se uite la seriale de genul asta si incearca sa o scoti afara, sa i se mai duca mintea de la serial. Cu timpul o sa vezi ca ii va trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica-i ca tot ce vede e ca un desen animat si totul e fals.
Poti sa spui si tu de 3 ori Bloody Mary in oglinda sa vada ca nu exista asa ceva.
Totusi daca nu merge, psihologul e baza, la varsta de 11 ani sa se uita la asa ceva poate ramane cu sechele pe viatastraight face si sa nu mai uite niciodata scenele alea atat de sadice si violente.

| MissIoana2002 explică (pentru anonim_4396):

Si cam cat costa o vizita la psiholog?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MissIoana2002):

Depinde de fiecare psiholog, eventual acum incepe scoala, poate merge gratis la psihologul scolii si sa-si spuna problema, iti spun sincer chiar ajuta.

| MissIoana2002 explică (pentru anonim_4396):

Mersihappy

| Hyper23 a răspuns (pentru MissIoana2002):

Vreau sa-ti zic ceva dar eu recomand dar du-te la Bucuresti sau nu stiu unde dracu la un film horor si sa vada ea ca sunt efecte speciale sau poti sa-i spui ca doar a visat nu exista Bloody Mary in genul asta sau poti explica ca bloody mary din toate casele din lume sa vina fix la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergeti cu ea la psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-o sa faca chestia cu oglinda, cand o sa vada ca nu se intampla nimic o sa isi dea seama ca nu exista

Răspuns utilizator avertizat
| Park1Suin a răspuns:

Fa ca acest prsonaj sa fie amuzant.

| Lexi888 a răspuns:

De ce s-a uitat, n-are voie sa se uite la asa ceva, a avut un atac de panica, mi sa întâmplat si mie pe la 10, 11 ani, dupa 2 saptamâni ii trece daca nu du-te la un psiholog cu ea, atacuri le de panica trec cu timpul.nu o mai lăsa la nici un film horror, nu o lăsa nici la filme care conțin scene de violenta, pana la 12 ani n-are voie la nimic.

| Lexi888 a răspuns:

M-am uitat si eu la acum la trailer si m-am speriat un pic, la 27 de ani, Dapai ia la 11.

| MissIoana2002 explică (pentru Lexi888):

Noaptea se trezeste si adoarme greu, dar nu inteleg cum de ii e frica daca ii spune numele in oglinda fara teama.Nu as putea sa fac eu ceva?

| Lexi888 a răspuns (pentru MissIoana2002):

A avut un atac de panica, s-a speriat extrem de rau ea in momentul cand a văzut ce era acolo a crezut ca e real.ea poate sa ii spună numele nu are legătura cu sperietura.De ce ai lasat-o? ala e film pentru adulti.nu poți sa faci nimic, cu fiecare zi ea devine mai linistita.

| GaByScream a răspuns:

Vorbeste cu parintii sa o duca la un psiholog sau ceva

| Anonnnnimus a răspuns:

Eu ma uit de la 10 ani la filme horror si numi s-a intamplat nimic.Probabil a avut un atac de panica.Mai bine du-o la psiholog cum au zis si cedilalti

| MissIoana2002 explică (pentru Anonnnnimus):

Si psihologul cu ce ar putea sa o ajute?

| Anonnnnimus a răspuns (pentru MissIoana2002):

Pai o sa-i zica ce trebuie sa faca...dar du-o la psiholog doar daca mai viseaza urat mai multe nopti nu doar una sau doua ca si eu visam urat...

| MissIoana2002 explică (pentru Anonnnnimus):

Ea nu viseaza urat doar ca ii spune ca atunci cand e in camera ei singura ii bate extrem de tare inima si devine emotionata asa ca nu poate dormi.

| Anonnnnimus a răspuns (pentru MissIoana2002):

Si cand s-a intamplat? Ultima data? SI de cate ori?

| MissIoana2002 explică (pentru Anonnnnimus):

Se intampla de fiecare data cand incearca sa doarma singura in camera ei, ii punem desene, televizorul aprins, lumina aprinsa, tot.

| Lexi888 a răspuns (pentru MissIoana2002):

Da si mie imi bate cand aveam atac de panica, are senzatia de frig?

| MissIoana2002 explică (pentru Lexi888):

Nu stie exact ca nu a mai dormit singura de ceva timp, dar intotdeauna se invelea bine dar parca ii era putin frig apoi cald...

| Anonnnnimus a răspuns (pentru MissIoana2002):

Mai bine du-o la psiholog nu mai sta atat pe TPU. Vorbesc foarte serios.

| MissIoana2002 explică (pentru Anonnnnimus):

Nu cred ca o pot duce duminica!

| Lexi888 a răspuns (pentru MissIoana2002):

Da ii bate inima rau si senzatia de frig, clar atac de panica.

| MissIoana2002 explică (pentru Lexi888):

Deci nu pot face nimic? Chiar as vrea sa o ajut!

| Anonnnnimus a răspuns (pentru MissIoana2002):

Doamneeeeeeeee! Intelege-te (Nu vreau sa vorbesc urat) Dar du-te la psiholog cu ea odata si nu nu poti facew nimic tu

| pastru009 a răspuns (pentru Anonnnnimus):

Nu ai nevoie de un psiholog pentru a trata o fobie/teama.

| Lexi888 a răspuns (pentru MissIoana2002):

Nu poți

| MaiteHoney a răspuns:

Si eu ma sperii cand ma uit la astfel de filme si seriale si stii ce fac, las tv ul aprins toata noaptea pe desene animate si am si 22 de ani. ar fi bine sa o duca parintii tai la un serial sau la cineva care descanta, chiar si la preot! verisoara mea a patit la fel cand era mica! Sa spuna o rugaciune dimineata si seara si mergeti sa vorbiti intai si cu un preot daca la psiholog nu vrea sa mearga!

| BigSmokeOF a răspuns:

Incearca s-o pui sa se uite la filme de comedie sau desene animate timp de vreo 2 saptamani sau o luna. Fara sa fie speriate si incearca sa ii spui foarte multe glume.