| luiza12 a întrebat:

Buna am 12 ani si de o vreme mi-au aparut multe cosuri pe fata nu stiu cum sa scap de ele. vreau ceva natural

6 răspunsuri:
| Fuxy a răspuns:

Da-te pe fata cu lamaie, stai la ceai cu aburi iti poti cumpara de la farmacie Zynerit e o sulutie care se aplica pe fata. Pe mine m-a ajutat foarte mult.

| dragosh a răspuns:

Nu prea ai ce sa le faci de la varsta asta. E varsta la care trebuie sa iti apara...(pubertatea). Am avut si eu. o gramada, dar abia pe la 15 ani jumate am reusit sa scap de ele.Mergeam la o sala de fitness si acolo era si o sauna.Stateam vreo 10-15 minute pana transpiram ca lumea(eliminam toate toxinele) si gata.Succes!happy

| cery a răspuns:

Buna
eu am 14 ani si tot de la 12 am cosuri pe fata
cand ma duc la plaja si stau cu fata la soare imi dispar
dar merge si cu tratamenttongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai la aburi, incalzeste apa intr-un recipient si dupa ce s-a incalzit, stai aplecata deasupra lui, 15 minute, cu un prosop pe cap.

Apoi mergi la baie si stoarce-ti cosurile. O masca buna pentru ten acneic este cea din pulpa de caisa. Ia o caisa bine coapta, toac-o marunt, pune putina zeama de lamaie si un pic de iaurt.Las-o pe fata cam 20-25 minute. Apoi clateste.

Cand se mai rezolva problema, pune-ti o masca din zat de cafea, care-ti inchide porii.

Daca nu te ajuta, mergi la o cosmeticiana happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi cel mai bine ar fi sa nu te dai cu nimic.este varsta...dk le lasi asa iti trec in cateva luni.dk le tratezi vei scapa de ele in ani de zile,,,, spala-te cat mai des pe fata cu sapun de calitate(dove) si nu le stoarce,,,,

| nuintelegnimic a răspuns:

Pe la varsta aia am avut si eu multe cosuri mai ales pe toata fruntea du`te la farmacie si spune-i cum sta situatia farmacistului iti va recomanda ceeva happy