| kakeru a întrebat:

De ceva vreme mi-au aparut o gramada de cosuri pe fata si nu stiu cum sa fac sa scap de elesad..am fost la dermatologi m-am dat cu o gramada de solutii si tot degeaba ii rog pe cei care au avut si au scapat de ele sa imi spuna si mie cum

10 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Daca esti baiat, nu ai ce face, nu te lua dupa lumelaughing
Daca te barbieresti e ok.
Daca nu asta e, daca te barbieresti dai cu spirt dupa, o sa simti o durere pot spune usor confortabila[asta simteam eu]
si nu iti mai apar cosuri, tot mereu cand te barbieresti tai cosurile, si dai dupa cu spirt.
ustura, dar dezinfecteaza'

| WedDye a răspuns:

Nu lasa cremele nu prea ajuta! Tot ce trebuie sa face este sa te speli cat mai desc cu apa si sapu { poti incerca un sapun Dove cu miere sau aloe vera }
Si o data pe saptamana cand faci baie pui intr-o cana asa :
- o lingura de iaurt;
- o lingurita de mier;
- si malai [cat mai mult ]
Si te freci cu el pe fata dar incet sa nu zgari pielea
Si apoi te poti da cu NIDOFLOR pe fiecare cos in parte [gasesti la farmacie e vreo 7 -8 lei tubu ]
Ma fac asa de cand sunt mica si pot s aspun ca am fata curata si decat un cos sau doua " o data pe luna
kiss kiss

| kakeru explică (pentru WedDye):

Ai avut si tu cosuri? si ai dat cu ce ai zis mai sus?

| kakeru explică (pentru WedDye):

Dupa ce dau cu acel amestec ma spal pe fata sau il las pana a doua zi?

| WedDye a răspuns (pentru kakeru):

A da da trebuie sa te speli laughing [ala il folosesti asa ca sa inlaturi pieea moarta cosurile si punctele negre ]

| WedDye a răspuns (pentru kakeru):

Nu nu prea am avut cosuri dar de cand ma fac asa chiar nu mai am deloc
Dar trebuie sa faci asta ceeeeeeel puuuutin o data pe saptamana dupa ce faci baie... atunci se mai deschid pori si ii poti curata mai bine

| HuBaBuBaa a răspuns:

Ca sa scapi de ele trebuie sa iti incepi viata sexuala sau sa le lasi asa, sau ` sau exista un tratament care te scapa de ele si nu iti mai apar. happy

| kakeru explică:

WedDye dupa ce dau cu acel amestec ma spal pe fata sau il las asa..pana a doua zi?

| kakeru explică:

Si in cat timp o sa se vada rezultate..desigur nu ma astept intr-o saptamanahee hee

| Annelis98 a răspuns:

Eu ma dau cu o crema anti-cosuri de la Bioderma. este un tub mic, alb si scrie pe el cu verde. se gaseste la orice farmacie. sper ca te.am ajutat happy