| BalonashCuHeliu a întrebat:

Am 12 ani...Si toti profesorii spun ca ar trebui sa consult un psiholog.[pentru ca:mi-am facut suvite si pentru ca am un stil mai ciudat, toti colegii imi spun emmo(desi nu imi place), sunt rockerita, mi-am pust pierce(pe care inca nu l-a vazut)...si imi tot spun sa consult un psiholog. Voi ce >credeti? cine are nevoie de psiholog? Eu sau profesorii?

Răspuns Câştigător
| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta la un moment dat toata lumea imi zicea ca am probleme cu capul. La inceput nu credeam dar cand am ajuns sa intru intr-o depresie maniaca mi-am dat singura seama ca am nevoie de psiholog dar pana la urma am reusit sa trec peste asta si fara psiholog. In cazul tau nu cred ca ai nevoie de psiholog, iti place sa te retragi in lumea ta si asta nu e foarte rau dat ai grija sa nu ajungi sa fi data la o parte din cauza asta.
Fii tu insati! Daca tu te simti bine asa nu trebuie sa te intereseze parerea celorlati, dar ai grija oricum happy

11 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nimeni. Unii profesori sunt mai demodati si chiar daca nu sunt, nu le plac acest stilhappy. Daca nu iti place sa ti se spuna emo, nu te mai imbraca asa la scoala ca sa faci impresie buna happy

| madalicious a răspuns:

Cu siguranta tu. La 12 ani, nu ar trebui sa te comporti ca un "emo", nici sa ai suvite, si nici piercing! Poate esti rockerita, dar la 12 ani, asa ceva nu e prea normal, si daca incepi sa fi asa de la 12 ani cand o sa fii la liceu o sa fii declarata ciudata liceului. :-J

Deci termin-o cu "sunt rockerita" si normalizeaza-te, fii ca un copil de varsta ta, nu una care e alungata de toti, schimba`te.winking

Si daca nu poti sa faci asta... Consulta psihologul!

| LoveGivesYouWings a răspuns:

Nici unul dintre voi ei fiind de moda mai veche cred ca asta este o nebunie dar tie nu ti se pare asa este o diferenta intre a fi rocker, emo sau rocker si emo in acelasi timp rokari doar asc rock si se imbrasa in negru pe cand cei emo se taie se inchid in sine si cred ca moartea e o divinitate tu in care categorie te incadrezi?

| IepurashRocker a răspuns:

Stii? Totusi, e stilul tãu! Fi cum vrei tu sã fi, si cum te simti tu bine! Ei îti zic asa fiindcã de obicei, la 12 ani fetele se mai joacã pe-afarã, pãpusele, ãlea ãlea. da' mno, nu cred cã ai nevoie de un psiholog. :p dacã asa te simti tu bine, nu ar trebui sã-ti pese de ce zic restul. happy Cine vrea, te acceptã asa cum esti, cine nu, asta este! Nu poti fi pe placul tuturor. big grin

| HySpear a răspuns:

Si ce? nu-i baga in seama, lasa-i sa vorbeasca, este alegerea ta cum Te imbraci, daca ai pierce, de suvite mai spun ceva? si eu cand eram mica aveam suvite, ce mare lucru? si daca esti rockerita este alegerea ta ce stil abordezi.

| AndreeaLupan a răspuns:

Nu.nu e nevoie de psiholog, dar pursisimplu fiecare are stilul lui, ceea ce indeosebi ii place, dar profesorelor nu le e de inteles, pentru ca ei nu sunt ca noi.

Dar intelege si tu, ca poate numai in timpul scolii ar trebui sa renunti la pirsing...sau macar sa te imbraci la ssscoala doar ceva mai simplu.

Bafta

| KryssuxD_9221 a răspuns:

La 12 ani suvite si piercing? straight face mrg laughing
normal ca se ia de tine toata lumea daca esti diferita si cu atat mai mult ca ai doar 12 ani, oricum se face prea mare caz pentru o chestie asa (daca tie`ti place sa fi asa ramai asa nu te lua dupa ce zic ceilalti) si pe mine m`au trimis la psiholog cand aveam 11 ani da` decat asa de palmaress laughing
fate si tu ca te duci si dupa te lasa in pace laughing

| BalonashCuHeliu explică:

Eu sunt rockerita, dar colegii mei imi spun emo...pentru ce nu stiu sensul cuvintelor care le scot pe gura...

| Didi_3651 a răspuns:

Tinand cont de faptul ca s-a schimbat foarte tare moda in ultimul timp, tind sa cred initial ca nici tu si nici profesorii tai nu aveti nevoie de un psiholog.Se confunda intr-adevar foarte tare aceste doua stiluri(emmo si rock)si nu ar trebui sa iti faci probleme foarte mari.Acum, ar trebui sa ii intelegi si pe ei pentru ca merg pe ideea aceea : alcoolicul nu recunoaste niciodata ca este alcoolic si nebunul la fel. Tu te cunosti cel mai bine. La 12 ani chiar nu cred ca ai nevoie de un psiholog, ei ar trebui sa inteleaga faptul ca esti in cautarea unui stil ce te caracterizeaza. E posibil sa ramai la acest stil dar la fel de posibil este ca in 2-3 ani sa abordezi un altul. Nu te mai preocupa de ceea ce gandesc cei din jur, poarta`te si imbraca`te asa cum te simti tu mai bine...asta e cu adevarat important.

| dianaBanana a răspuns:

Si ke? si eu am avut suvite, ba am suvite chiar de la gradinita pentru ca matusimea lucra la cuafor... e stkilul tau! dale profilor replica si spune-le: poate dumneavoastra aveti nevoie de psiholog, fa o pauza si dai si argumentul...sigur nu stiti ce se poarta in materie de moda si ce stiluriwinking si ce, ce o sa patesti? o sa aiba pica pe tine? oricum are deja {sfatul meu :*}

| RawrXd a răspuns:

Tu nu esti emo. Esti o fata cu stil :d. Colegii = nu au ce zice... E clar ca ar trebui sa-i ignori.