| anonim_4396 a întrebat:

am 12 ani, sunt clasa a 5 a si am o problema...
Deci doamna prof. de religie vrea sa ma trimita la olimpiada SAMBATA, iar pana atunci, sa invat niste lucruri * vineri imi da liber, fara absente, dar mentionez ca, dau test vineri la bio *.

Deci am o frica de mor, vreau sa ma duc, dar lipsesc de 1 martie. :( si + ca e la judet... ). Nu stiu ce sa fac. uitati un link cu concursul :

http://www.viatavalcii.ro/......ofan-.html

Nu stiu ce sa fac. :( Puteti sa-mi explicati, va rog, mai bine ceea ce cere in acest concurs? Nu prea inteleg acei termeni. SUNT NOI PENTRU MINE! Si dati-mi multe sfaturi, ce ar trebui sa fac? :(((((

funda

10 răspunsuri:
| hello123 a răspuns:

Simplu. te duci la scoala. nu e ca si cum ai avea de castigat daca stai acasa. eu am patit asta si la alte olimpiade si cand eu trebuia sa fiu acasa, de fapt dadeam teste si ma plictiseam in ore. plus ca nu cred ca ai vrea sa ratezi vreun martisor thinking

| anonim_4396 explică (pentru hello123):

Nu e de asta, nu-mi pasa de martisoare. da-le-n colo!
Mie-mi este efectiv frica sa ma duc acolo! Daca inghet? Daca nu fac fata?

| hello123 a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce? la test sau la olimpiada? oricum ar fi, la religie nu e atat de greu iar la bio e chiar usor fata de materia de clasa a 7-a. vb cu profa de religie sa vezi daca poti sa dai testul si apoi sa pleci acasa

| anonim_4396 explică (pentru hello123):

Nu asta! Pot sa numai dau testul, nu-mi pasa, ca o sa ma asculte data viitoare!

MIE-MI ESTE FRICA DE OLIMPIADA, TE ROG, AJUTA-MA! crying

| hello123 a răspuns:

Nu ti se intampla nimic... asta e treaba ta daca nu stii absolut nimic

| anonim_4396 explică (pentru hello123):

Habar n-am ce stiu, depinde de ce cere concursul.
IMI POTI EXPLICA, PLSbatting eyelashes?

| hello123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Habar nu am cu e la religie. la bio stiu ca ai de ales 1 raspuns din 5. la religie poti sa te uiti si singura pe subiecte. si daca trebuie sa faci si tu o compunere espre dumnezeu atunci inventeaza si tu chestii pe acolo

| maria6 a răspuns:

Este vorba despre un concurs de limba romana si religie. Adica se dau doua fragmente de texte literare avand teme religioase si se pun diferite intrebari referitoare la ele.Ai modele de subiecte aici
http://www.colmil_sm.forter.ro/concurs.php

| Ghiorghita_Alex_1994 a răspuns:

Lordul Iisus nu poate astepta: mergi la olimpiada.

| anonim_4396 explică (pentru Ghiorghita_Alex_1994):

O.O Dar daca sunt varza. crying?