| NoName2105 a întrebat:

Buna!
Am 13 ani. pot calatori cu avionul in italia impreuna cu o ruda, daca parintii trimit actele si acordul sau ce trebuie? mentionez ca in italia ma voi intalni cu tatal meu.
Astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| Maria250397 a răspuns:

Iti trebuie pasaport si procura de la parinti cum ca sunt de acord sa calatoresti cu ruda ta.Si legalizat la notar (actul/procura)

2 răspunsuri:
| Nicu_9539 a răspuns:

Daca parintii nu sunt despartiti iti trebuie acordul unui parinte. chiar daca te intalnesti cu tatal tau acol

| CpPatry a răspuns:

Poti calatori cu avionul impreuna cu o ruda daca esti minor, dar parintii trebuie sa faca o imputernicire pentru persoana cu care vei calatorii pentru ca acesta sa iti devina tutore. Poti calatori si singur(a) cu avionul daca parintii fac imputernicire companiei de zbor.
Sper sa te ajute!