| Foca99 a întrebat:

Buna :* Am 13 ani si 47-48 de kg.Am burtica cam mare...rolling on the floor)))) As vrea sa slabesc.Imi dati niste sfaturi cum sa scap de burtica? Si pentru picioare.rolling on the floor)))))) Apropo,daca sunteti din Timisoara, imi spuneti o sala unde as putea sa merg? :*

Răspuns Câştigător
| allison20 a răspuns:

Ai putea sa faci abdomene si jogging. Alege mancaruri mai sanatoase, multe fructe si legume. La generala 30 este o sala ca lumea, cred ca costa in jur de 40 de lei pe luna pentru fete. Nu faci cu antrenor. Si la Casa tineretului este sala de fitness, ai putea sa mergi si acolo.

5 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Pai de burtica poti scapa reducand portiile de mancare. Nu trebuie sa te scoli de la masa cu senzatia aia de saturatie de iti vine sa vomiti, sau ca nu te mai poti misca. Si exercitii fizice... Abdomene, extensii etc

| Resurrection a răspuns:

Eu la varstata aveam 51 si nu aveam nici o problema, burta era plata.(asta din cauza ca faceam miscare zilnic)Incearca si tu sa faci zilnic 30 de minute de miscare si ai sa vezi ca iti vei revenii.

| Laska a răspuns:

Alearga,maninca mincarea cu putine calorii, maninca doar atunci cand tii foame, nu fi hapsina, rugu-ma mult, nu minca in fata televizorului, nici nu citi in timp ce maninci. Poti sa intrebi cateva feteslabute** despre cum se alimenteaza(nu obligatoriu putin) misca-te mult, nu te lenevi.Si pricipalul tine minte ca esti cea mai slaba, astfel vei slabi mai repede si altii vor credi ca esti slaba big grin.BaftA

| ionutz38 a răspuns:

Mananca putin si rar alearga acum cat e iarna prin zapada mare si mergi cat de des la sala